Praha 4 uctila památku obětí holocaustu

Kostky po vyčištění

Den památky obětí nacistického režimu si 27. ledna 2020 připomněli zástupci radnice – místostarosta Michal Hroza a zastupitelé Jitka Zykánová a Petr Kučera (všichni TOP 09) – čištěním pamětních kostek. Takzvané "kameny zmizelých" jsou zasazeny v dlažbě v Podolí, Michli a v Nuslích.

„Mosazné dlaždice nám připomínají poslední bydliště a osudy lidí, kteří se stali oběťmi nacistického teroru, a které nacisté deportovali do koncentračních táborů nebo vyhnali ze svých domovů. Celkem je na Praze 4 osm těchto míst. Do budoucna bychom rádi přidali další,“ řekl místostarosta Prahy 4 Michal Hroza.

Projekt tzv. Stolpersteine, v překladu kamenů, o které se má zakopnout, funguje už od devadesátých let. Uctívá památku nejen Židů, ale i Romů a politicky stíhaných lidí. Do celoevropského projektu se již zapojilo přes 280 měst. V Česku se první pamětní dlaždice objevily před dvanácti lety a dnes jsou součástí chodníků kromě Prahy také v Brně, Kolíně nebo například v Třeboni.

Den památky obětí nacistického režimu si 27. ledna 2020 připomněli zástupci radnice – místostarosta Michal Hroza (TOP 09), Jitka Zykánová (TOP 09) a Petr Kučera (TOP 09) – čištěním pamětních kostek. Takzvané kameny zmizelých jsou zasazeny v dlažbě v Podolí, Michli a v Nuslích.Den památky obětí nacistického režimu si 27. ledna 2020 připomněli zástupci radnice – místostarosta Michal Hroza (TOP 09), Jitka Zykánová (TOP 09) a Petr Kučera (TOP 09) – čištěním pamětních kostek. Takzvané kameny zmizelých jsou zasazeny v dlažbě v Podolí, Michli a v Nuslích.Den památky obětí nacistického režimu si 27. ledna 2020 připomněli zástupci radnice – místostarosta Michal Hroza (TOP 09), Jitka Zykánová (TOP 09) a Petr Kučera (TOP 09) – čištěním pamětních kostek. Takzvané kameny zmizelých jsou zasazeny v dlažbě v Podolí, Michli a v Nuslích.Den památky obětí nacistického režimu si 27. ledna 2020 připomněli zástupci radnice – místostarosta Michal Hroza (TOP 09), Jitka Zykánová (TOP 09) a Petr Kučera (TOP 09) – čištěním pamětních kostek. Takzvané kameny zmizelých jsou zasazeny v dlažbě v Podolí, Michli a v Nuslích.Den památky obětí nacistického režimu si 27. ledna 2020 připomněli zástupci radnice – místostarosta Michal Hroza (TOP 09), Jitka Zykánová (TOP 09) a Petr Kučera (TOP 09) – čištěním pamětních kostek. Takzvané kameny zmizelých jsou zasazeny v dlažbě v Podolí, Michli a v Nuslích.
Zveřejněno: 28.01.2020 – Vít Drbal