Praha 4 ubytovala další uprchlíky z Ukrajiny

Uprchlíci z Ukrajiny v KACPU v Kongresovém centru Praha - vchod č. 3.
Uprchlíků z Ukrajiny přichází do KACPU v Kongresovém centru Praha na Vyšehradě stále hodně.

Městská část Praha 4 o víkendu ubytovala další válečné uprchlíky z Ukrajiny. Požádal ji o to Magistrát hlavního měst Prahy s odůvodněním, že ubytovací kapacity pro lidi prchající před válkou na Ukrajině jsou na území hlavního města Prahy plné.

Městská část Praha 4 poskytla nouzové ubytování 24 dospělým osobám a deseti dětem v Ubytovně Novodvorská. Pro přijetí dalších uprchlíků připravuje prostory bývalé Mateřské školy Horáčkova, pro kterou zabezpečila dodávky tepla, elektrické energie i vody. Zajištěno je rovněž stravování, a to prostřednictvím firmy, která dodává stravu pro Ústav sociálních služeb Praha 4.

Cncete pomoci a můžete poskytnout ubytování?

Na odkazu z webu pomocukrajine.eu je možné nadále nabízet volné ubytovací kapacity (klikni na obrázek dole, odkaz před závorkou nebo banner nad tímto odstavcem) na území hlavního města Prahy a Středočeského kraje. Aktuálně jsou poptávány hromadné ubytovací kapacity s cenou dle vládní sazby úhrad ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny, tedy 180 Kč/noc/dospělý a 100 Kč/noc/dítě do 10 let.

Nabídky ubytovacích kapacit pro obyvatele Ukrajiny na území hlavního města Prahy a Středočeského kraje.

Aktualizováno: 14.03.2022 – Vít Drbal