Praha 4 také letos pracuje s participativní částí rozpočtu


Městská část Praha 4 při schvalování rozpočtu na rok 2023 vyčlenila 3 miliony korun na proces participativního rozpočtování. Cílem je zlepšit stav prostředí a fungování městské části a zapojit do plánování a rozhodování veřejnost. Harmonogram a pravidla participativního rozpočtu na letošní rok schválila Rada městské části Praha 4 ve středu 25. ledna 2023.

„V rámci participativního rozpočtu občané podávají podněty, co by se za vyčleněné finance mohlo v Praze 4 zlepšit, vybudovat nebo opravit. Městská část je posoudí z hlediska realizovatelnosti a vyvrcholením celého procesu je hlasování o tom, které podněty mají být z peněz participativního rozpočtu uskutečněny,“ uvedl starosta Ondřej Kubín (ODS).

Participace se letos bude týkat tří okruhů: regenerace zeleně, opravy chodníků a rozšiřování počtu parkovacích míst.

Harmonogram je nastaven tak, aby zahrnul již existující podněty občanů a zapracoval i podněty nové. V každém ze tří okruhů pracovní skupina posoudí realizovatelnost a vybere při splnění kritérií k hlasování vždy nejméně šest podnětů tak, aby byl brán ohled na všechny části Prahy 4. O realizaci se poté rozhodne hlasováním veřejnosti.

Harmonogram a pravidla participativní části rozpočtu 2023 najde na odkazu ZDE .

Hlavní článek s celou problematikou a pokyny je podle harmonogramu zveřejněn na odkazu ZDE .

Ohradní u ZŠ a MŠ - stav před a po.
Ilustrační foto z loňského ročníku - chodník u ZŠ a MŠ Ohradní
Aktualizováno: 01.02.2023 – Vít Drbal
Vytisknout