Praha 4 se zapojí do prestižního Mezinárodního výzkumu dospělých PIAAC

Do konce října 2021 bude i v Praze 4 probíhat prestižní Mezinárodní výzkum dospělých PIAAC, který pořádá Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Cílem šetření, které začne 1. srpna, je zjistit, jak jsou obyvatelé v jednotlivých zemích připraveni na výzvy současné doby, jako jsou změny na trhu práce či rostoucí využívání digitálních technologií v práci i v osobním životě.

 

Výzkum se proto zajímá o pracovní zkušenosti a vzdělávání, využívání informací či práci s novými technologiemi v každodenním životě. Jeho výsledky dají zpětnou vazbu českému vzdělávacímu systému a umožní lépe plánovat opatření pro rozvoj dovedností obyvatel České republiky. Česká republika se projektu účastní spolu s dalšími 32 zeměmi z celého světa.

 

Na vybrané domácnosti se obrátí tazatelé výzkumných společností STEM/MARK a MEDIAN. Rozhovor s tazatelem bude trvat přibližně dvě hodiny. Každý respondent obdrží za účast v šetření finanční odměnu. Data budou uchována jako přísně důvěrná a budou použita výhradně pro účely studie.

 

Podrobnosti o studii a kontaktní údaje jsou uvedeny na stránkách www.piaac.cz.

Zveřejněno: 30.07.2021 – webmaster Roman Rogner
Vytisknout