Praha 4 převzala zrekonstruované byty v Táborské

Praha 4 má od dnešního dne pro své obyvatele 27 nových bytů. Získala je rekonstrukcí bývalých kancelářských prostor úřadu městské části Praha 4 v objektech v Táborské ulici. Ve čtyřech domech vedle historické Nuselské radnice sídlil úřad od padesátých let 20. století, kdy byly byty přeměněny na kanceláře. Nyní se tedy tyto domy vrací svému původnímu účelu.
Převzetí zrekonstruovaných bytů v Táborské ulici v Nuslích - 10. 9. 2015
„Táborská je stále velmi atraktivní lokalita pro bydlení,“ uvedl zástupce starosty Zdeněk Kovářík (ODS). „Vrátit činžovním domům, dočasně přeměněným na kanceláře, jejich původní účel považuji za zásadní klad celé akce. Těší mne, že zde najde bydlení řada spokojených obyvatel.“

V objektech je nyní k dispozici 17 dvoupokojových bytů, pět třípokojových bytů, dva jednopokojové byty a tři ateliéry. V budoucnu přibude ve všech čtyřech objektech ještě osm podkrovních bytů. Všechny byty bude městská část Praha 4 pronajímat, stejně jako komerční prostory.

„Praha 4 získala téměř třicet nových bytů, které budeme moci nabídnout našim obyvatelům,“ uvedl zástupce starosty Lukáš Zicha (BEZPP). „Jsem rád, že společně s byty budeme moci nabízet také nové komerční prostory, protože nájem z nich bude příspěvkem do rozpočtu naší městské části.“

Rekonstrukce trvala od 20. května 2014 do 18. srpna 2015, její součástí byla rovněž úprava tepelného zdroje objektu Táborská 500 (historická budova Nuselské radnice) a městskou část stála téměř 109 milionů korun (88,687.193 Kč bez DPH). Zhotovitelem bylo sdružení firem s názvem PKS stavby a.s. – BAU plus, a.s., které zvítězilo ve výběrovém řízení.
Převzetí zrekonstruovaných bytů v Táborské ulici v Nuslích - 10. 9. 2015