Praha 4 pokračuje v dezinfekci hřišť, sportovišť a jiného vybavení

Dezinfekce mobiliáře, dětských hřišť, sportovišť a jiného vybavení ve správě městské části Praha 4 byla zahájena 1. března 2020. Do soboty 4. dubna bylo dezinfikováno několik set laviček v  parku na náměstí Generála Kutlvašra, pěší zóna Jivenská, na vrchu Kapitol, v parku na Jezerce, v parku na Pankráci, pěší zóna Štúrova, parčík na Branickém náměstí.

Dezinfekce mobiliáře, dětských hřišť, sportovišť a jiného vybavení ve správě městské části Praha 4 byla zahájena 1. března 2020. Do soboty 4. dubna bylo dezinfikováno několik set laviček v parku na náměstí Generála Kutlvašra, pěší zóna Jivenská, na vrchu Kapitol, v parku na Jezerce, v parku na Pankráci, pěší zóna Štúrova, parčík na Branickém náměstí.

Městská část nechala vyčistit dětská hřiště a sportoviště v oblasti Nuslí, Podolí a části Michle a Krče.

Proběhlo čištění zásobníků pro sáčky na psí exkrementy, zábradlí u svažitých cest a schodů v oblasti Michle, Nusle a Podolí.

Pravidelně je aplikována dezinfekce v přízemí budovy Úřadu MČ Praha 4.

„V těchto dnech budeme rozšiřovat kapacity tak, abychom v cyklu sedmi až deseti dnů byli schopni vyčistit všechna dětská hřiště a lavičky na exponovaných místech," uvedl David Záruba, vedoucí oddělení správců oblastí Úřadu MČ Praha 4. „Současně budeme reagovat na rozhodnutí vlády ČR zpřístupnit veřejná sportoviště tím, že zde zajistíme čištění v cyklu tří dnů. To se týká hlavně fitness prvků, workoutových sestav a sportovního nářadí a jiného vybavení,“ dodal.

Dezinfekce veřejného vybavení ve správě MČ Praha 4 bude pokračovat minimálně do konce dubna. Její průběh bude záviset na aktuálním vývoji nouzového stavu, počasí a kapacitách dodavatele.

Proběhlo čištění zásobníků pro sáčky na psí exkrementy.Pravidelně je aplikována dezinfekce v přízemí budovy Úřadu MČ Praha 4.

Zveřejněno: 07.04.2020 – Vít Drbal   |   Aktualizováno: 07.04.2020 – Vít Drbal