Praha 4 nahrazuje chybějící lavičky


První náhradní lavičky za ty, které ze zastávek MHD na začátku srpna nechal odvézt pražský magistrát, dnes umístila městská část Praha 4. Na stanici autobusu MHD Budějovická v Olbrachtově ulici tak mají cestující k dispozici tři lavičky. Další přibydou v následujících dnech.

 

Hlavní město odstraní v celé Praha zhruba 1.400 kusů mobiliáře v podobě modrých laviček nesoucích rozměrné reklamy, které jsou především na zastávkách MHD. Stane se tak na náklady bývalého nájemce, společnosti AD-Net, která je i přes platnou výpověď a rozhodnutí soudů o exekuci neodklidila. Magistrát tak pokračuje ve svém plánu odstraňovat z ulic vizuální smog a postupně kultivovat veřejný prostor. Mezi prvními zmizely lavičky v Olbrachtově v ulici v Praze 4.

 

„Protože dodání obrovského množství laviček bude magistrátu trvat delší dobu, lavičky, které byly na pozemcích svěřených do správy městské části Praha 4, nahradíme z vlastních zásob,“ uvedl radní po životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO 2011). „Naši obyvatelé, zejména senioři a hendikepovaní lidé, tak alespoň na frekventovaných místech nepřijdou o možnost odpočinout si při každodenních pochůzkách za lékařem a nákupy, anebo při procházkách.“

 

Naprostá většina laviček a tedy i odpovědnost za montáž nových však je na pozemcích města svěřených do správy Dopravního podniku HMP, což je skutečnost, kterou MČ Praha 4 musí respektovat. Navzdory tomu není možné, aby na nejvíce frekventovaných místech, například v okolí stanice metra Budějovická, lavičky dlouhodobě chyběly.

 

„Proto jsme ve výjimečných připraveni dočasně umístit dočasně lavičky i tam, než se situace ze strany hlavního města a Dopravního podniku vyřeší,“ dodal radní Hrdinka.

 

Další lavičky se tak objeví v krátkém čase i na protější straně Olbrachtovy ulice, před poliklinikou a Úřadem městské části Praha 4 v ulici Antala Staška nebo před historickou Nuselskou radnicí.

Další informace najdete i v reportáži Praha TV na odkazu ZDE.

Praha 4 nahrazuje chybějící lavičkyPraha 4 nahrazuje chybějící lavičkyPraha 4 nahrazuje chybějící lavičkyPraha 4 nahrazuje chybějící lavičky

 

Zveřejněno: 27.08.2021 – webmaster Roman Rogner   |   Aktualizováno: 14.09.2021 – Vít Drbal
Vytisknout