Praha 4 má otevřeny dvě školy pro děti pracovníků IZS a vybraných profesí


Od pondělí 1. března 2021 jsou z rozhodnutí vlády uzavřeny mj. mateřské a základní školy. Výjimku tvoří ty mateřské a základní školy, do kterých budou moci docházet dětí rodičů pracujících v Integrovaném záchranném systému a v dalších vybraných profesích. Městská část Praha 4 pro tento účel poskytla Základní školu U Krčského lesa a Mateřskou školu Fillova.

„Uzavření všech škol s uvedenými výjimkami zatím platí do 21. března. Otevřené školy jsou k dispozici dětem, jejichž zákonní zástupci jsou pracovníky vybraných profesí nezbytných pro chod státu,“ vysvětlila starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO 2011) s tím, že městská část zajistila pro zaměstnance otevřených MŠ a ZŠ možnost pravidelného antigenního testování, které mohou využít dvakrát v týdnu.

Mateřská škola Fillova je k dispozici dětem předškolního věku, ZŠ U Krčského lesa pak dětem školního věku do 10 let, jejichž zákonní zástupci spadají po výčet profesí, jak jej na základě usnesení vlády vyhlásil ve svém rozhodnutí primátor hl. m. Prahy (celé rozhodnutí jako vícestránkové PDF po rozkliknutí obrázku):

Rozhodnutí primátora hl. m. Prahy - školy - OCR 1

Pro případ, že by byla ve výše uvedených zařízeních vyhlášena karanténa či bylo dosaženo jejich kapacity, má MČ Praha 4 v záloze další školská zařízení.

Příslušné usnesení vlády, které primátor rozšířil, najdete se všemi detaily je ZDE a jeho zdůvodnění pak ZDE .

MŠ FillovaZŠ U Krčského lesa


Aktualizováno: 01.03.2021 – Vít Drbal
Vytisknout