Praha 4 letos vysadí více než 300 stromů

Městská část Praha 4 plánuje vysadit v roce 2016 na svém území více než tři stovky stromů a postupně opravit městský mobiliář – lavičky a odpadkové koše, kterých má ve své správě více než 3.000 kusů.  Jedná se o nejrozsáhlejší výsadbu dřevin a opravy mobiliáře za posledních pět let.Stromy a lavičky

„V prvním čtvrtletí letošního roku jsme vysadili skoro 200 stromů a další vlnu sázení plánujeme na podzim letošního roku. Částka, kterou na to máme vyčleněnou je ve výši 3 milionů korun,“ uvedl radní pro životní prostředí Ondřej Růžička (STAN – Tučňák). „U městského mobiliáře máme v plánu opravit 600 laviček a více než 200 odpadkových košů.“

Praha 4 vysazuje solitérní stromy, které nahrazují například dřeviny poškozené při kalamitních situacích. Nové stromy tak doplní a obohatí parkové plochy na Zeleném pruhu, v parku Na Pankráci, v parku Na Fidlovačce nebo v parku Na Topolce. Před dokončením jsou projekty na výsadbu uličních stromořadí v ulicích Na Strži, Senohrabská a Severovýchodní I.

Na území městské části Praha 4 je několik velice významných stromořadí. Například v ulici Hlavní, v ulici Žateckých, Jeremenkova nebo středový pás v ulici Na Pankráci před obchodním domem Arkády. Městská část usiluje o svěření také této zeleně do své správy.

„Provozních prostředků na údržbu více než 3.000 kusů mobiliáře není nikdy dost. Daří se nám však snižovat náklady v jiných oblastech a ušetřené peníze převádíme na tyto opravy,“ uvedl dále radní Ondřej Růžička.
Stromy a lavičky