Praha 4 instalovala kontejner na stříkačky, starat se o něj budou sami drogově závislí

Městská část Praha 4 nechala na svém území instalovat první speciální kontejner na použitý injekční materiál. Hlavním důvodem je ochrana obyvatel před nebezpečným odpadem.
 
Na základě informací z terénních programů a výzvy místních obyvatel umístili pracovníci organizace Progressive speciální koš u železniční trati v Nuslích v Mečislavově ulici, kde dochází k významným nálezům injekčního materiálu.
 
„Stále hledáme nové možnosti, jak eliminovat infekční materiál pohozený v trávě či na chodníku. Pracovníci resocializačního programu Fixpoint budou sami koš vybírat a uklízet okolí od stříkaček a jehel,“ uvedla předsedkyně Výboru pro bezpečnost Zastupitelstva MČ Praha 4 Lucie Michková (ODS), která se instalace kontejneru zúčastnila.
 
Program Fixpoint nabízí pracovníkům z řad závislých lidí, kteří chtějí změnit svůj životní styl, tréninkové pracovní místo.
 
Osoby bez domova uklízejí Prahu 4
 
Kromě Fixpointu městská část Praha 4 zahájila už na jaře pilotní projekt zaměstnávání osob bez domova, který zastřešuje organizace Naděje. Nabízí jim možnost zapojit se do úklidových prací veřejného prostranství v lokalitách, kde se pohybují a které dobře znají. Lidé bez domova si práci rovněž shánějí velice těžko a málokdy si ji udrží.
 
„Vytvořením pracovních míst městská část podporuje ty osoby bez domova, které chtějí změnit svůj životní styl,“ uvedla předsedkyně Výboru pro bezpečnost Zastupitelstva MČ Praha 4 Lucie Michková (ODS).
 
Do dnešního dne se do této aktivity průběžně zapojilo 15 klientů a dvěma z nich se již podařilo sehnat trvalou práci.

Fixpoint
Zveřejněno: 22.08.2022 – webmaster Roman Rogner
Vytisknout