Praha 4 děkuje zaměstnancům mateřských škol a dětských skupin


MŠ Němčická - starostka Irena Michalcová a ředitelka Alena Slípková
MŠ Němčická - starostka Irena Michalcová a ředitelka Alena Slípková

Městská část Praha 4 dnes poděkovala darem učitelkám a dalším zaměstnancům mateřských škol a dětských skupin, které i v současné době zajišťují péči o nejmenší děti a zůstávají po celou dobu v plném provozu a beze změn oproti normální docházce.

Základní, střední i vysoké školy přesunuly svou výuku do distanční roviny. Mateřské školy a dětské skupiny tuto možnost nemají. I nadále tak zajišťují každodenní celotýdenní péči o děti do šesti let věku. Provoz je navíc značně rizikový, protože platí výjimka – není zde povinnost nosit roušky. O to víc jsou jejich zaměstnanci v ohrožení, což si málokdo uvědomuje.

Praha 4 děkuje zaměstnancům mateřských škol a dětských skupin.„Vážíme si úsilí všech, kteří se snaží udržet okolní svět v normálu alespoň pro naše nejmenší,“ uvedla starostka Irena Michalcová (ANO 2011). „Všem zaměstnancům mateřských škol a dětských skupin patří náš obdiv, vděk a především obrovský respekt za jejich práci. Bez jejich nasazení by mnoho lidí nemohlo do zaměstnání, protože by se museli postarat o své ratolesti sami,“ dodala starostka.
Nenahraditelná funkce sektoru předškolního vzdělávání je u nás, nejen v této náročné době, společností poněkud opomíjena a jeho úloha není vždy doceněna. Přitom právě učitelky mateřských škol a „tety“ v jeslích, patří spolu s lékaři a zdravotními sestrami a dalšími složkami integrovaného záchranného systému do první linie boje proti koronavirové nákaze.

„Děkujeme, že tu jste pro naše děti. Děkujeme, že jste to nevzdali,“ uvedla na jejich adresu starostka Irena Michalcová.Zveřejněno: 16.11.2020 – Vít Drbal
Vytisknout