Pracujeme na zlepšení parkování v Praze 4


Nová parkovací stání
Sládkovičova

Obyvatelé Prahy 4 se dočkají několika úprav, které přinesou nová parkovací místa. Zvýšení počtu parkovacích míst se aktuálně týká Spořilova, sídliště Krč a sídliště Novodvorská.

Podařilo se zrealizovat plán na nová parkovací místa v ulici Sládkovičova v kritickém úseku na Krčském sídlišti, kolaudační prohlídka se zde uskuteční 28. března 2023. Hotová jsou navíc také parkovací místa v ulici Svojšovická na Spořilově.

Radní pro dopravu Jaroslav Míth (ODS) má z nového parkování velkou radost: „Chci poděkovat svému předchůdci, který se o tato místa zasloužil, a rozhodně v tom budu pokračovat, takže se občané mohou těšit na další,“ uvedl.

V Jílovské ulici dojde ke změně režimu parkování, čímž se zvýší počet parkovacích míst a také zajistí plynulý průjezd pro vozidla Integrovaného záchranného systému. Vznikne zde takzvaný parkovací záliv a to vpravo ve směru jízdy, který poskytne stání pro osoby s omezenou hybností a který bude navíc doplněn o ostrůvky s novými stromy.

V ulici Ružinovská přibližně v rozsahu od Vídeňské po Jánošíkovu ulici dojde k úpravě současné plochy pro parkování vozidel. Nezpevněná zemina, na které se nyní tvoří výmoly, bude nahrazena novou silniční obrubou a betonovou zatravňovací dlažbou, vzniknout zde má asi 34 parkovacích stání.

Proměnou projde také ulice Severní I., kde aktuálně chybí jakékoli parkování pro rezidenty, a proto zde městská část nechá vybudovat zpevněné plochy, díky kterým by zde mělo vzniknout přibližně 20 parkovacích míst.

„Věci na první pohled jednoduché velmi často narazí tu na nějaké vedení pod zemí, jinde na normy, šířky a podobně. Všechno pak trvá mnohem déle a občané si už myslí, že jsme na ně zapomněli. Jsem rád, že se daří i přes tyto překážky věci dotahovat podobně jako ve Sládkovičově a Svojšovické,“ dodal radní Míth.

Nová parkovací stání
Svojšovická
V přípravě
(na snímcích zleva Jílovská, Ružinovská a Severní I.)
Nová parkovací stání - místa v návrhu a postupném řešeníNová parkovací stání - místa v návrhu a postupném řešeníNová parkovací stání - místa v návrhu a postupném řešení

Aktualizováno: 16.03.2023 – Vít Drbal
Vytisknout