Pozvánka na Velký den zdraví

Městská část Prahy 4 Vás zve na „Velký Den Zdraví“, který v sobě spojí prevenci, zábavu a vzdělávání široké veřejnosti. Přijďte v sobotu 20. října na poslední den z cyklu 4+1 Den zdraví do Kulturního centra Novodvorská a udělejte něco pro své zdraví.  Čeká na vás bohatý program, který je určen jak pro dospělé, tak i pro děti. Celá akce a veškerý program jsou zdarma.

A na co můžete těšit?

Odborný lékařský personál se zaměří na vyšetření melanomu pomocí speciálního přístroje -  melanom je velmi nebezpečný typ rakoviny kůže a prevence je zde velice důležitá. Také se naučíte, jak správně a pravidelně vyšetřovat prsa a varlata a odhalit tak rakovinu včas. O prevenci nádorových onemocnění se budete moct dozvědět ještě více informací u stánku Ligy Proti Rakovině. Kuřákům nabídneme možnost absolvovat měření CO ve vydechovaném vzduchu a dozví se obsáhlé informace o prevenci kouření.

Zájemcům bude provedena analýza těla – mineralizace kostí, množství tuků, svalů a rychlost metabolismu, vážení, zjištění hodnoty BMI a měření tělesných parametrů. Nejenom pro dámy je pak připravena diagnostika pleti. Na odlehčení si můžete vyzkoušet „alkobrýle“ simulující účinky alkoholu či test správného mytí rukou.

Program doplní také čtyři přednášky – „Strava a genetika v širších souvislostech“, „Děti online aneb zdravé užívání internetu“, „Pohybem ke zdraví“ a „Jak na první pomoc“.  Další zajímavou částí programu bude workshop „Baby motýlí masáže“ zaměřený na miminka a jejich maminky.

Děti se nudit nebudou a ještě se něčemu přiučí. Největším lákadlem bude prohlídka sanitky s kurzem první pomoci, bosá stezka anebo workshop výroby zdravých svačinek. Sportovně naladěné děti si zkusí ukázkovou lekci Krav Magy či Jógy (lekce budou otevřeny jak pro děti, tak pro dospělé). Ostatní se zapojí do loutkové dílny divadla Zvoneček, které v rámci Velkého Dne Zdraví uvede dvakrát zdarma představení Ferda Mravenec a jeho kamarádi.

ČASOVÝ HARMONOGRAM

PŘEDNÁŠKY
11:00 ▶ Strava a genetika v širších souvislostech
12:30 ▶ Jak na první pomoc
14:00 ▶ Děti online aneb zdravé užívání internetu
15:30 ▶ Pohybem ke zdraví 

WORKSHOPY

12:30 ▶ Zdravé svačinky pro děti 
13:00 ▶ Baby motýlí masáže
Celý den ▶ Kurz první pomoci pro děti s prohlídkou sanitky

CVIČENÍ

10:30 ▶ Krav Maga pro dospělé
11:45 ▶ Krav Maga pro děti
14:30 ▶ Jóga pro dospělé
16:00 ▶ Jóga pro děti

DIVADLO ZVONEČEK

14:00 Ferda Mravenec a jeho kamarádi
15:30 Ferda Mravenec a jeho kamarádi

Tato akce se koná pod záštitou radního hl. m. Prahy pro oblast zdravotnictví a bydlení Ing. Radka Lacka a Mgr. Ivy Kotvové, místostarostky MČ Praha 4.  Akce se koná v rámci MA 21 a je spolufinancována z rozpočtu MHMP.

Velký den zdraví

Zveřejněno: 10.10.2018 – webmaster Roman Rogner
Vytisknout