Postup při on-line rezervaci termínu pro vyřízení osobních dokladů, evidenci obyvatel a parkovací oprávnění.


Rezervační systém - úvodní obrazovka

V horní liště (vlevo) nejprve uvidíte výrazně červeně označený váš postup při rezervaci. Těsně pod touto lištou pak na vás čeká uprostřed obrazovky rozklikávací VÝBĚR SLUŽBY (agendy) kterou si chcete vyřídit - tedy tlačítko - PROSÍM ZVOLTE Z MOŽNOSTÍ.

Rezervační systém - vstupteZde vybíráte (klikáte) až do okamžiku, než příslušné tlačítko zčervená. Do další úrovně výběru pak postoupíte kliknutím na červené tlačítko DALŠÍ v pravém dolním rohu obrazovky. V levém dolním rohu pak postupně uvidíte, jaké volby jste již provedli.

V dalším kroku zvolíte (pokud je to u příslušné agendy možné) konkrétní místo, kde chcete být obslouženi - POBOČKY. Do další úrovně po výběru (vybraná pobočka zčervená) postoupíte opět pomocí tlačítka DALŠÍ.

Nyní jste v nabídce KALENDÁŘ. Zde si z nabízených dní vybíráte ty, které na displeji svítí bílou barvou (váš výběr opět zčervená) a poté můžete postoupit dál podobně jako v předchozích krocích, tedy pomocí tlačítka DALŠÍ.

Čeká na vás volba výběr času. Provádí se opět z volných termínů, a až si vyberete, dál pokračujete opět po zčervenání vybraného a stiskem tlačítka DALŠÍ.

Následuje místo pro vyplnění vašich údajů. Systém váš požádá o celé jméno, e-mailovou adresu a telefonní číslo. Všechny údaje jsou povinné a bez jejich vyplnění nemůžete pokračovat. Pokud je vše v pořádku, tak po stisku tlačítka DALŠÍ se před vámi objeví shrnutí vaší rezervace (rekapitulace zadaného).

Jestli-že jste někde udělali chybu, pomocí nápisu ZPĚT se můžete vrátit a chybu opravit (tato možnost je i ve všech předchozích krocích). Když jsou vaše údaje v pořádku, pokračujete stiskem tlačítka POTVRZENÍ.

Obratem se před vámi rozsvítí další obrazovka. Na ní jsou podrobnosti o rezervaci.

POZOR!  - Pro dokončení on-line rezervace musíte rezervaci termínu potvrdit kliknutím na odkaz v e-mailu s potvrzením. Na dokončení rezervace máte 30 minut. Jinak je třeba celou rezervaci opakovat. Ještě jednou upozorňujeme, že každou rezervaci je třeba opravdu potvrdit klepnutím na odkaz z e-mailu!

Pokud jste všechno udělali správně, uvidíte na displeji text: „Vaše rezervace proběhla úspěšně!“ Teprve pak můžete na zvolené pracoviště úřadu v daném dni a čase v klidu vyrazit.

A JEŠTĚ JEDNOU POZOR! - V e-mailu máte i další jeden důležitý údaj, který budete na zvoleném pracovišti při příchodu potřebovat, a tím je aktivační kód (PIN - čtyřmístné číslo) vaší rezervace. Proto je vhodné mít e-mail vytištěný při sobě, případně v telefonu či mít aktivační kód někde poznamenaný.

Tyto i všechny další potřebné informace pro návštěvu máte přehledně napsané v e-mailu, kde je i odkaz na zrušení rezervace, pokud by se u vás něco změnilo.

Rezervační systém - vstupte

Aktualizováno: 12.02.2021 – Vít Drbal
Vytisknout