Projektové aktivity1 - Výstava Žiji na MČ P4 rád/a
Cílem této aktivity bude zapojení dětí a dospělých nejen z řad cizinců, kteří fotografií zdůrazní, jak se jim na MČ Prahy 4 žije. V rámci akce bude připraveno malého občerstvení v podobě cateringů odjinud a rovněž vystoupí zástupci z řad umělců, kteří připraví krátký program pro vernisáž.
2 - Kulinářský týden ve školách
Proběhne na jedné ZŠ, kde skupina dětí bude pod vedením lektora a učitele vařit dle receptů jiných kulturních kuchyní. Při vaření a následné prezentaci budou zjišťovat nejrůznější informace z dané země.
3 - Poznejme Vietnam - interaktivní seminář
Interaktivní přednáška pro žáky základních školy bude zaměřená na praktické zapojení dětí do příběhu „Poznejme Vietnam“. ( vietnamská kuchyně, zvyky, odlišnosti, kultura, odívání aj.)
Interaktivní přednáška pro učitele a pedagogické pracovníky bude zaměřena na předávání informací o příchodu Vietnamců do Československa v 50. letech 20. století, o zásadních sociálně ekonomických změnách po r. 1976 a odchodu Vietnamců do zahraničí, o ekonomické migraci aj.
4 - Besedy pro veřejnost - Jak se žije v…..
Předávání informací veřejnosti Jak se žije v (ve třetích zemích, země bude vybrána z nabídky, kterou zajistí lektor). Rádi bychom upořádali přednášku , jednu o zemi v Asií a jednu o zemi v Africe
5 - Povídej babičko, pohádku
Pro žáky základních škol se uspořádá v jedné škole (třídě, knihovně) přednáška na téma pohádek, které se vyprávěly v různých kulturách dětí po generace s cíleml - čtení a rozbor pohádek z různých zemí
6 - V rytmu Salsy
Plánujeme uspořádat multikulturní večer plný zpěvu, tance, hudby, jídla a zábavy, ochutnávek specialit světové kuchyně a zajímavých tanečních a gastronomických workshopů

7 - Přece jen jsme sousedé
Sousedské setkání místních obyvatel a cizinců žijícími v dané lokalitě na MČ Praze 4, vč. soutěží pro děti s vědomostní úkoly na téma cizinci, nabídky cizokrajných pochoutek s možnou ochutnávkou, kulturního programu, ukázky vlastních tradičních kuchyní, tradic a zvyků s cílem lépe se poznat.