Pomůcky pro pracovníky ve zdravotnictví pomohou

Městská část Praha 4 má pro lékaře a zdravotníky v Thomayerově nemocnici a v poliklinice Medicon připravené ochranné pomůcky, které oběma zdravotnickým zařízením pomohou v boji proti onemocnění COVID-19.

Thomayerova nemocnice obdrží devět sad obsahujících respirátory FFP2, ochranné obleky, ochranné brýle a rukavice a testovací sady na COVID-19. Poliklinika Medicon u stanice metra Budějovická od radnice dostane čtyři sady obsahující respirátory FFP2, ochranné obleky, ochranné brýle a rukavice a testovací sady na COVID-19.

„Thomayerova nemocnice a poliklinika Medicon procházejí už řadu týdnů velmi náročnou zkouškou a já jsem moc ráda, že je touto cestou můžeme podpořit a pomoci jim při jejich náročné práci,“ uvedla starostka Irena Michalcová (ANO 2011).

Městská část Praha 4 od počátku krizového stavu distribuovala roušky, dezinfekci a další ochranné prostředky do zdravotnických zařízení a lékáren, ale i do provozoven, které tak mohly nadále fungovat. Prodejny potravin a smíšeného zboží, řeznictví, trafiky anebo restaurace s prodejními okénky tak mohly být pro své zákazníky otevřeny po celou dobu nouzového stavu.

Zveřejněno: 29.05.2020 – Vít Drbal