Pomozte nám najít nejlepšího sportovce Prahy 4 za rok 2022


Praha 4 má nespočet úspěšných sportovců napříč různými kategoriemi, kteří si zaslouží za své výjimečné sportovní výkony získat ocenění. Úspěchy na poli sportu i tentokrát ocení MČ Praha 4 ve spolupráci s Pražskou tělovýchovnou unií (PTU) v již tradiční Anketě o nejlepšího sportovce Prahy 4 za rok 2022. Celý výběr probíhá ve dvou kolech. A právě v prvním - nominačním - se obracíme na sportovní kluby s prosbou o pomoc s vytipováním těch opravdu nejlepších. Čas máte do 20. ledna 2023!

„Sportu bezvýhradně fandím a i já bych měl pár tipů,“ říká starosta MČ Praha 4 Ondřej Kubín (ODS) a s úsměvem dodává: „Věřím, že i vy máte své „koně“, tak se nestyďte je navrhnout. Bude mi ctí jim příští rok popřát při udílení cen a jsem zvědavý, jak toto klání dopadne.“

Přihlásit sportovce (a nejen je) mohou sportovní kluby se sídlem v Praze 4, či dlouhodobě provozující svou činnost na území MČ Prahy 4 a poskytující služby místním rezidentům. Na místě bydliště sportovce nezáleží, podmínkou je pouze spojení nominujícího sportovního klubu s MČ Praha 4. Přihlášky a veškeré podrobné informace, včetně anketního lístku naleznete na webu PTU na odkazu zde:


Vyhlašované kategorie
  • Sportovec roku: ryze mužská kategorie, do 65 let věku
  • Sportovkyně roku: ryze ženská kategorie, do 65 let věku
  • Sportovní družstvo roku: družstvo musí sestávat minimálně ze dvou sportovců, bez omezení pohlaví či věku
  • Trenér(ka) roku: minimální věk 18 let a držitel(ka) trenérské licence v daném sportu
  • Senior(ka) roku: aktivní sportovci, kteří v roce 2022 dosáhli minimálně 65 let (ročník 1957 a starší)
  • Naděje Čtyřky: sportovci, kteří v roce 2022 dosáhli maximálně 18 let (ročník 2004 a mladší)

Jak již bylo předesláno, anketa probíhá dvoukolově. První nominační kolo, tedy možnost zaslání anketních lístků, končí 20. ledna 2023. Po vyhodnocení všech anketních lístku zveřejní 1. března 2023 PTU na svých webových stránkách osobní medailonky všech postupujících sportovců, trenérů a družstev, aby se obyvatelé Prahy 4 i sportovní veřejnost mohli seznámit s jednotlivými kandidáty. V druhé fázi vybere odborná komise vítěze z každé kategorie.

Jak své úspěšné sportovce nominovat?
  • Do 20. ledna 2023 zašlete vyplněné anketní lístky na Pražskou tělovýchovnou unii (PTU) e-mailem na adresu info@ptupraha.cz.
  • Subjekty se sídlem mimo Prahu 4 doloží svou působnost například dlouhodobou smlouvou o pronájmu sportoviště apod., kdy stačí 1x ke všem anketním lístkům klubu.
  • V případě dotazů neváhejte a pište na e-mail info@ptupraha.cz, nebo volejte na telefon 261 215 365 .
Sportovec roku 2021 - vyhlášení kategorie "Naděje Čtyřky"
Ilustrační foto z minulého ročníku
Aktualizováno: 22.11.2022 – Vít Drbal
Vytisknout