Počet dětí ve Sportovních centrech Prahy 4 už překročil čtyři stovky

V letošní sezóně 2011/2012 je do výjimečného projektu Sportovních center Prahy 4 zapojeno již 10 základních škol, při kterých funguje 16 sportovních center. Ta jsou určena bez rozdílů chlapcům i dívkám. Počet malých sportovců překročil v letošní, třetí sezóně fungování center, již čtyři stovky!

Unikátní systém sportování dětí ve Sportovních centrech Prahy 4 propojuje tradiční školní sportovní kroužky s profesionálním klubem hrající oficiální soutěže Pražského basketbalového svazu. Florbalisté se na vstup do soutěží a turnajů připravují od příští sezóny. 
Městská část Praha 4 umožňuje tímto způsobem dětem z 1. až 5. tříd dvakrát týdně sportovat v odpoledních centrech přímo v jejich domácí, případně další blízké škole. Koho však nebaví si s kamarády pouze „rekreačně“ protáhnout tělo při basketbalu nebo florbalu, může navíc navštěvovat páteční trénink v ZŠ U Krčského lesa, kde společně trénují hráči ze všech center. A právě tady vzniká tým, který jednou měsíčně o víkendu bojuje o body na oficiálních zápasech v turnajích přeboru pražského minižactva.
„Škola určitě nemá být chápána pouze jako vzdělávací instituce, ale jako centrum dění, jako místo, kde se lidé potkávají i po skončení vyučování a které je využíváno i pro mimoškolní činnost. Do rekonstrukcí našich škol a sportovišť jsme v minulých letech investovali skutečně ohromné částky a navíc dlouhodobě podporujeme nejrůznější sportovní aktivity v naší městské části. Prostě chceme, aby Praha 4 byla v kondici. Proto jsme již před časem přišli s tímto modelem, který je běžný například ve Velké Británii nebo v USA,“ vysvětluje důvody pro vznik sportovních center starosta městské části Praha 4 Ing. Pavel Horálek. V příští sezóně sportovní centra nabídnout kromě basketbalu a florbalu také kroužky softballu, stále oblíbenějšího kin-ballu, a zřejmě i atletiky.

Michal Sochor
tiskový mluvčí

Vytisknout