Plochy pro volný pohyb psů


pes psi agility

Pes je nejoblíbenějším domácím zvířetem v Česku. Ve své domácnosti ho má přibližně 40 procent Čechů. Neméně oblíbeným parťákem je pro své majitele i v Praze 4.

Zdejší radnice se snaží vytvořit odpovídající plochy pro volný pohyb psů a možnosti pro jejich vyžití s důrazem na to, aby přitom neomezovali ostatní obyvatele. Brzy si tak pejskaři zpestří procházky nejen na nových loučkách, ale na všech dosavadních přibydou postupně profesionální agility prvky.

Ať už je váš pejsek malý nebo velký, chlupatý nebo krátkosrstý, na takzvaných loučkách pro psy je vítáno každé plemeno s dobrým vychováním. Za odměnu si mohou tito mazlíčci vyzkoušet, jak jsou zdatní na speciální překážkové dráze, proskakovací obruči či ve slalomu. Agility neboli překonání trati s překážkami, může dělat úplně každý s jakýmkoliv plemenem.

"Rádi bychom vybudovali nové plochy pro volný pohyb psů například v parku na Jezerce a na Pankráci. V těchto lokalitách jsme zaznamenali o loučky velký zájem. Na druhou stranu ale registrujeme i stížnosti na pejskaře, kteří nerespektují své okolí a psa vypustí na volno, kdekoliv se jim zlíbí. Je naším společným cílem vrátit vzájemný ohled a obdobným negativním jevům zamezit," upozornila předsedkyně Výboru pro bezpečnost Zastupitelstva městské části Praha 4 Lucie Michková (ODS).

Právě neukáznění majitelé psů dokážou být trnem v oku nejednoho souseda. Ne každý má psy rád a cítí se v jejich blízkosti příjemně.

„Příběhů o pokousání psa psem či člověka psem slýcháváme asi všichni. Tuto skutečnost bychom neměli opomíjet. Měli bychom brát ohled i na malé děti v parcích či na chodnících, které jsou mnohdy nechtěně povaleni běžícím pejskem. Doporučuji také nenechávat pejsky bez dozoru u obchodů, protože dochází k jejich krádežím. Velcí psi se kradou na psí zápasy, a ti menší jsou mnohdy odcizeni osobami bez domova,“ uvedla Lucie Michková.

Plochy pro volný pohyb psů naleznete v ulicích U Michelského mlýna, Podolská, U Družstva práce, Michelská, Durychova, Nad Koupadly, v parku Kavčí hory, v Krčském parku, v ulici V Štíhlách, Nad Vinným potokem, Boleslavova, Na Záhonech a v třešňovce Na Chodovci a také Za Brumlovkou.

(Poznámka: plocha Za Brumlovkou je soukromého vlastníka, ale je veřejnosti volně přístupná.)


pes psi agility
Zveřejněno: 03.03.2020 – Vít Drbal
Vytisknout