Pálení čarodějnic odložte na klidnější dobu

Pálení čarodějnic odložte na klidnější dobu - Hasičský záchranný sbor hlavního města Prahy vyzývá obyvatele Prahy k ohleduplnosti při pořádání pálení čarodějnic a obdobných požárně nebezpečných činností.
Ilustrační foto

„Po dobu vyhlášeného nouzového stavu na území České republiky je nutné zasahující jednotky hasičů udržet v plné akceschopnosti pro případ akutní potřeby obyvatelům,“ upozornila Lucie Michková (ODS), předsedkyně Výboru pro bezpečnost Zastupitelstva Městské části Praha 4. „Případné výjezdy spojené s kontrolami a dohašováním ohnišť, likvidací rozšířených požárů z ohnišť nebo popálenými osobami by značně omezily dostupnost a akceschopnost jednotek,“ dodala.

V souvislosti s aktuálními povětrnostními podmínkami se navíc zvyšuje pravděpodobnost vzniku a šíření požáru v přírodních porostech a na lesních půdách. Spalování hořlavých látek na volném prostranství považují hasiči za velmi nebezpečné.

Pálení čarodějnic odložte na klidnější dobu - Hasičský záchranný sbor hlavního města Prahy (HZS HMP) vyzývá obyvatele Prahy k ohleduplnosti při pořádání pálení čarodějnic a obdobných požárně nebezpečných činností.

Zveřejněno: 29.04.2020 – Vít Drbal   |   Aktualizováno: 29.04.2020 – Vít Drbal