Oslavy Dne Země budou v duchu ekologie i bezpečnosti

Městská část Praha 4 zve mateřské i základní školy a především širokou veřejnost na zajímavou akci konanou u příležitosti oslav Dne Země. Akce se uskuteční ve čtvrtek 21. dubna 2016 v době od 9 do 16 hodin v parku Na Pankráci a pestrý program poběží i za nepříznivého počasí.

Také letos je hlavním cílem oslav Dne Země, jehož kořeny sahají až k roku 1969, propagovat u lidí zásady ekologického chování a přispět tak ke zlepšení životního prostředí na celé naší krásné planetě. A protože je měsíc duben tradičně vnímán i jako měsíc bezpečnosti, budou mít malí i velcí návštěvníci kromě ekologicky laděných informačních stánků a míst možnost zhlédnout i prezentace a ukázky z oblasti bezpečnosti.

Na co se tedy můžete těšit v ekologické části?
  • EKO-KOM, a.s. připravil v rámci venkovní akce vzdělávací projekt „Tonda Obal na cestách“ a nafukovací skákací popelářské vozidlo.
  • ELEKTROWIN, a.s. zaujme informačním stánkem o zpětném odběru elektrozařízení, ale i například hrou „Člověče, šup do sběrného dvora!“
  • Pražské služby, a.s. letos upoutají svým oranžovým infostánkem. Nedílnou součástí jejich prezentace bude i ukázka sběrných nádob a svozové techniky. Malí i velcí Pražané tak dostanou jedinečnou příležitost posadit se za volant opravdového popelářského auta.
  • ASEKOL s.r.o. pro příchozí připravil skákací hrad a stánek s vědomostními soutěžemi.
  • Lesy hl. m. Prahy představí na čtyřech stanovištích zajímavý projekt „Okno do lesa“ – včely, mikroskopy a lupy, lesohrátky, péče o les.
A co nabídne bezpečnostní část?
  • Vojenská policie AČR přijede s prezentačním stanem s ukázkou výzbroje a výstroje vojenské policie a představí i služební vozidlo.
  • Akademie dobrovolných záchranářů ČR, z.s. předvede veřejnosti ukázky záchranářské činnosti, obvazové techniky a názorně ukáže postup při resuscitaci podle nových předpisů
  • BESIP ve svém stánku bude mít za účasti krajského koordinátora připraveny dopravní testy pro děti i dospělé, mapy dopravních situací – kvízové ilustrace s řešením různých dopravních případů. Zajímavá jistě bude i prezentace reflexních prostředků pro děti a dospělé.
  • Městská policie hl. m. Prahy se, krom jiného, v době od 10 hodin do 15 hodin bude prezentovat svými koňmi a na 13:30 hod. je pak naplánována ukázka práce útvaru hlídkové služby, kde budou mít hlavní roli cvičený pes a zadržovaná osoba. Zvířata mohou návštěvníci akce odměnit doneseným tvrdým pečivem v případě koní a piškoty u psů (pouze cele balení).
  • Obvodní ředitelství městské policie hl. m. Prahy 4 představí technické prostředky, které jsou strážníky ve výkonu služby používány (vozidla, motorky, dalekohledy nebo neprůstřelné vesty)
Organizátoři žádají MŠ a ZŠ aby se z důvodu omezené kapacity objednali na akci předem na e-mailu: eva.simkova@praha4.cz.
Aktualizováno: 22.03.2016
Vytisknout