Oslava Dne Země v parku Na Pankráci

Městská část Praha 4 se připojila k oslavám Dne Země. Stejně jako v minulých letech uspořádala i letos akci pro své obyvatele v parku Na Pankráci. Pro návštěvníky byl po celý den připraven zábavný program. Jeho součástí bylo i sázení stromu členkami Zastupitelstva městské části Praha 4. Borovici pojmenovanou Radost pořídili některé členky za své finanční prostředky.

"Den Země slaví více než miliarda lidí po celém světě, a jedná se tak o jeden z největších svátků," uvedl starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice/SZ). "Jsem proto rád, že se Praha 4 k oslavám Dne Země připojila a uspořádala hned několik akcí."

Den Země je připomínán opakovaně od roku 1969 a jeho cílem je vštěpovat lidem zásady ekologického chování a přispět tak ke zlepšení životního prostředí na celé Zemi.

"Den Země je dnes velmi kladně vnímán, jak politicky tak společensky a tudíž dává dobrou možnost pro diskuze na téma ekologie mezi těmito skupinami, což přináší mnohá pozitiva," uvedl radní pro životní prostředí Ondřej Růžička (Klub zastupitelů městské části Praha 4 zvolených za politické hnutí ANO 2011).

Pestrý program v parku Na Pankráci nabídl skákací hrady, soutěže, zábavné hry, ukázky techniky Pražských služeb a ukázky výcviku hlídacích psů Městské policie hl. m. Prahy, vzdělávací vystoupení psa Rozárky nebo stánek Lesů hl. m. Prahy s tématy poznávání pražské přírody a zvířat.

Součástí letošních oslav Dne Země v Praze 4 bylo rovněž zasazení stromu starostou městské části v lesoparku v Hodkovičkách. V rámci oslav ještě proběhne  tento týden úklid v areálu přírodního koupaliště na Lhotce. Sraz dobrovolníků je v sobotu 25. dubna 2015 v 8.45 hodin před areálem koupaliště.