Očkovací místo v Městské poliklinice Praha nabízí zájemcům jednodávkové vakcíny


Pražané mají možnost nechat se v očkovacím centru ve Spálené ulici, které zřizuje hlavní město, naočkovat také jednodávkovou vakcínou Janssen. Tato látka se zde bude aplikovat od 1. listopadu 2021 všem, kteří se předem přihlásí přes rezervační systém nebo na telefonním čísle 222 924 260. Díky rezervaci, která dosud nebyla možná, se lidé v Praze vyhnou čekání ve frontách.

Zdravotníci budou celý první listopadový den od 7:30 do 15:20 hodin aplikovat klientům s rezervací očkovací látku proti covid-19 Janssen, která je plně účinná už po jedné dávce. V následujících dnech budou při očkování první dávkou k dispozici vakcíny Comirnaty od společností BioNTec/Pfizer i jednodávková Janssen od společnosti Janssen Pharmaceutica (Johnson & Johnson).

Vzhledem ke znovu se zhoršující epidemické situaci, která z velké části postihuje neočkované, se v těchto dnech nejen v Praze znovu výrazně zvyšuje zájem o vakcinaci. Lidé, kteří si v očkovacím místě ve Spálené předem zarezervují své místo, se tak mohou nejen nechat naočkovat jednodávkovou vakcínou, ale také se aktuálně vyhnou dlouhému čekání ve frontách na očkování bez rezervace.

Další informace jsou k dispozici na webu ockovani.praha.eu .

Očkování proti Covid-19 - rok 2021
Více o schválených vakcínách v rámci EU najdete na odkazu po kliknutí na obrázek výše.Aktualizováno: 27.10.2021 – Vít Drbal
Vytisknout