Nový Denní stacionář začal poskytovat služby klientům

Ve stacionáři je k uživatelům přistupováno s ohledem na jejich životní příběh, biografii člověka. Přístup pracovníků Denního stacionáře a tvorba aktivizačních programů jsou založeny na individuálním přístupu ke klientovi, kdy je vždy respektován jeho životní příběh, originalita a jedinečnost klienta. Tento přístup vychází z principu, že každý klient má své specifické potřeby, které jsou saturovány uvedeným přístupem.

„Zároveň vycházíme z principu normality, kdy je péče a její rozsah poskytován takovým způsobem, na který je klient zvyklý ze svého běžného života a který je pro něj přirozený,“ uvedla ředitelka Ústavu sociálních služeb Praha 4 Linda Obrtelová. „Na základě uvedeného se snažíme pracovat i s prostředím stacionáře, které by se tak mělo co nejvíce podobat přirozenému prostředí našich uživatelů,“ dodala.

Více fotografií najde v naší fotogalerii na odkazu ZDE . O samotném slavnostním otevírání jsme pak psali ZDE .

Hlavním smyslem Denního stacionáře, který městská část Praha 4 otevřela ve zrekonstruovaných prostorách domu s pečovatelskou službou v Branické ulici 43/55, je poskytnout klientům takové prostředí, které eliminuje jejich sociální izolaci, nabídne možnost společného soužití s jejich vrstevníky. Snímky interiérů a vybavení jsou ze dne 18. června 2020.Hlavním smyslem Denního stacionáře, který městská část Praha 4 otevřela ve zrekonstruovaných prostorách domu s pečovatelskou službou v Branické ulici 43/55, je poskytnout klientům takové prostředí, které eliminuje jejich sociální izolaci, nabídne možnost společného soužití s jejich vrstevníky. Snímky interiérů a vybavení jsou ze dne 18. června 2020.Hlavním smyslem Denního stacionáře, který městská část Praha 4 otevřela ve zrekonstruovaných prostorách domu s pečovatelskou službou v Branické ulici 43/55, je poskytnout klientům takové prostředí, které eliminuje jejich sociální izolaci, nabídne možnost společného soužití s jejich vrstevníky. Snímky interiérů a vybavení jsou ze dne 18. června 2020.

Zveřejněno: 25.06.2020 – Vít Drbal