Noc literatury

 
Zveme vás srdečně na Noc literatury, která se koná 10. 5. v městské části Praha 4. V rámci Noci literatury čtou známé tváře díla současných zahraničních autorů na zajímavých, či běžně nedostupných místech v celé ČR. V Praze letos Noc literatury proběhne v Nuslích a Michli. Záštitu nad akcí převzal Petr Štěpánek (Trojkoalice/SZ), starosta MČ Praha 4.

Letošní trasa má celkem 19 zastávek. Čtení probíhají paralelně – na všech místech začíná čtení v 18h, ukázky se opakují vždy v půlhodinových intervalech až do 22.30. Návštěvníci si sami volí pořadí míst, která během večera navštíví. Úryvky interpretují známé (nejen) herecké osobnosti.  

"Je velká čest, že se tato prestižní literární akce letos koná v Praze 4. Mně osobně navíc dělalo obrovskou radost hledat společně s Českými centry všechna ta zajímavá a normálně nepřístupná místa v Nuslích a Michli, kde se o Noci literatury bude číst," řekla nám k tomu Adéla Gjuričová (Trojkoalice/nez.), členka rady MČ Praha 4.

Literární happening organizují Česká centra ve spolupráci s klastrem Sdružení kulturních institutů zemí EU (European Union National Institutes for Culture), zahraničními velvyslanectvími,  Zastoupením Evropské komise v ČR a nakladatelstvím Labyrint. Projekt se koná v předvečer zahájení největšího knižního festivalu v zemi – Světa knihy.
 
 Projekt organizují Česká centra od roku 2006. K projektu se před pěti lety připojil také Svaz knihovníků a informačních pracovníků (SKIP). V roce 2013 se poprvé četlo kromě Prahy také v dalších osmi městech Česka. Letos již proběhne Noc literatury ve více než 50 městech v ČR a připojí se také přes 20 měst ve světě. Za dobu svého konání představila Noc literatury jen v Praze více než 160 knih.

rozpis

plakát noc literatury