Nakupujete u farmářů? Na Spořilově máte příležitost

farmářské trhy ilustrační obrázky pečivo uzeniny zelenina květiny
Ilustrační foto

Farmářské trhy na Spořilově startují tuto sobotu 25. dubna 2020 od 8. hodiny ranní na Roztylském náměstí. Jejich pořadatelem je spolek POD PLATANY. Městská část Praha 4 již několik let pořádání trhů prostřednictvím dotací podporuje.

Během trhů je potřeba dodržovat všechna platná nařízení ohledně hygieny a epidemiologie, což je i podmínka jejich nového startu.

Organizátoři slibují, že budou se snažit návštěvníků trhů zajistit dokonalé bezpečí. Všichni prodejci budou mít roušky a rukavice, a v nabídce na každém trhu se objeví také ochranné prostředky. Na všech stáncích si budou moci příchozí nastříkat na ruce desinfekci. A nesmíte se zlobit se na prodejce, kteří mají zákaz nabízet ochutnávky zboží.

A na závěr pár informací z letáku:
  • DĚKUJEME VÁM, ŽE DODRŽUJETE ROZESTUP <–2–> METRY A POUŽÍVÁTE ROUŠKU NEBO RESPIRÁTOR.
  • NA TRHU PLATÍ ZÁKAZ KONZUMACE JÍDLA A PITÍ. Z TOHO DŮVODU ZATÍM NEBUDE NA TRHU VAŠE OBLÍBENÁ KAVÁRNA.
  • POKUD SI NA TRHU KOUPÍTE JAKÁKOLIV HOTOVÁ JÍDLA, UZENINY, NÁPOJE APOD., MUSÍ SE TAK DÍT FORMOU „TAKE AWAY“ (ODNES SI DOMŮ ČI MIMO TRH A KONZUMUJ AŽ PO OSOBNÍ DEZINFEKCI).
  • NEZLOBTE SE NA PRODEJCE, NESMÍ VÁM DÁVAT OCHUTNÁVKY.
  • ZBOŽÍ PROSÍM VYBÍREJTE OČIMA, PRODEJCI VÁM RÁDI POMOHOU A ZBOŽÍ VÁM NASÁČKUJÍ A ZVÁŽÍ.
  • NA KAŽDÉM STÁNKU MÁTE K DISPOZICI DEZINFEKCI K OCHRANĚ RUKOU.
farmářské trhy ilustrační obrázky pečivo uzeniny zelenina květiny

Zveřejněno: 22.04.2020 – Vít Drbal   |   Aktualizováno: 22.04.2020 – Vít Drbal