Na dětském dopravním hřišti proběhla soutěž mladých cyklistů

Dne 11. května 2016 proběhlo na dětském dopravním hřišti (DDH) na Praze 4 oblastní kolo „Dopravní soutěže mladých cyklistů“. V teoretické části soutěže se děti utkaly ve znalostech pravidel provozu na pozemních komunikacích a v praktické části je čekala jízda po DDH dle pravidel provozu na pozemních komunikacích, jízda zručnosti na jízdním kole a zásady poskytování první pomoci. Akce se zúčastnila také předsedkyně Výboru pro bezpečnost Lucie Michková (ODS).

„Bezpečnost dětí v silničním provozu je pro nás velice důležitá,“ uvedla Lucie Michková. „Děkuji proto Městské polici, která se na našem dopravním hřišti stará o výuku dopravní výchovy a pořádá pro děti takové akce, jako je Dopravní soutěž mladých cyklistů.“

Dopravní soutěže mladých cyklistů na Praze 4 - 11. 5. 2016

Vítězná družstva obou kategorií budou reprezentovat Městskou část Praha 4 na krajském kole DSMC, které se uskuteční dne 25. 5. 2016 na DDM Praha 9 – Litvínovská. V kategorii 5. – 6. ročník ZŠ se na prvním místě umístila ZŠ Kunratice, v kategorii 7. – 9. ročník ZŠ zvítězila ZŠ Na Líše.

„Vítězům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v krajském kole.“ dodává předsedkyně výboru

Vytisknout