Na Základní škole U Krčského lesa vlají olympijské vlajky. Na zimní olympiádě soutěží 700 dětí

Jen co skončily Zimní olympijské hry v Jižní Koreji, odstartovala po čtyřech letech i zimní olympiáda na Základní škole U Krčského lesa v Praze 4. Druhý ročník školního projektu připomene žákům historii zimních olympiád, děti si zasoutěží ve sportu i ve znalostech nebo připraví speciální výstavu. Školní projekt odstartoval symbolickým olympijským průvodem zástupců tříd s vlajkami a následným slavnostním zahájením. Ceremoniálu se zúčastnil i radní pro oblast školství a mládež Prahy 4 Jaroslav Míth, který sportovcům věnoval i dárky.

„Uspořádat zimní olympiádu ve škole je podle mě skvělý nápad. Děti se něco nového dozví, zasoutěží si a sport i společné aktivity navíc posilují týmového ducha i dobrý charakter. Nápadem by se mohly inspirovat i ostatní základní školy. Jedná se sice teprve o druhý ročník školní zimní olympiády, ale věřím, že si získá tradici a bude se jí účastnit stále více žáků od první do deváté třídy,“ uvedl Jaroslav Míth, který předal za Městskou část Prahy 4 dětem tři dorty ozdobené olympijskými symboly.

Školní zimní olympiáda letos odstartovala 26. února a skončí 2. března. Účastní se jí sedm set dětí ze všech ročníků. Letošním vlajkonošem byla žákyně 9. třídy Adéla Novotná, olympijský oheň nesl Miroslav Kozák, žák 9. třídy, který je zároveň vicemistrem ČR v běhu na 150 metrů, reprezentantem ČR v dorostu a držitelem olympijské medaile z Olympiády dětí a mládeže. „Olympiáda je školním projektem, který se koná v rámci všech našich předmětů. Nejedná se tedy jen o sportovní akci. V jednotlivých předmětech je téma zimních olympiád a s nimi souvisejících událostí zakomponované do práce žáků. Děti si vyrobily třídní olympijské vlajky, pořídily si společnou fotografii, kterou poslaly do soutěže,“ přiblížila ředitelka ZŠ U Krčského lesa Dagmar Malinová. „Téma historie olympiád pak prezentují formou výstavy. Součástí projektu je i speciální výstava, prostřednictvím které mohou na vlastní oči vidět, s jakou sportovní výbavou se v zimě proháněli po horách i na ledě naši předkové,“ dodala. Nejoblíbenější disciplínou je podle ní biatlon. V tělocvičně mají žáci připravenou běžeckou dráhu spolu se střelnicí a každý žák ji absolvuje v návlecích na boty, které představují lyžování na suchu. Střílí se plastovými puškami na cíl a rozhodčí pak hodnotí čas a přesnost.

Zveřejněno: 28.02.2018 – webmaster Roman Rogner
Vytisknout