Na Praze 4 přibude od podzimu nová Scio škola

Ve Svatoslavově ul. 333/4 začne od nového školního roku 2017/2018 působit nová základní Scio škola. Doplní tak Americkou akademii a Humanitní gymnázium, které již v této historické budově, nazývané někdy podle prvního uživatele Obchodní akademie, působí nyní.

Nová základní Scio škola byla představena ve čtvrtek 15.června při besedě na místě samém.

„Scio školy jsou inovativní základní nevýběrové školy. Stačí absolvovat zápis. Lišíme se přístupem ke vzdělávání. Svět se dnes rychle mění, tomu musíme přizpůsobit i formu výuky. Dnes již není nejdůležitější čerpání mnoha znalostí nebo porovnávání dětí mezi sebou (ve Scio školách se neznámkuje). Důraz klademe na studijní autonomii, aby se děti naučily učit, aby se do hloubky věnovaly tomu, co je zajímá. Na trhu práce se dnes cení dovednosti jako komunikativnost, kreativita, schopnost rychle se učit novým věcem,“ uvedla ředitelka Scio školy Svatoslavova Lucie Macášková.

„Dlouhodobě podporujeme rozmanitost ve vzdělávání a jsem rád, že se podařilo pro myšlenku základní Scio školy ve spolupráci s radnicí a novým nájemcem nalézt ve Svatoslavce místo,“ řekl radní pro školství Jaroslav Míth (ODS).

Na Praze 4 přibude od podzimu nová Scio škola
Vytisknout