Mimořádné zasedání zastupitelstva skončilo neschválením programu

Mimořádné zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 ze dne 24. dubna 2015 skončilo po 35 minutách. Zastupitelé neschválili program jednání, a proto nebylo o čem jednat. Zasedání zastupitelstva svolal starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice/SZ) na žádost 15 členů zastupitelstva, kteří požadovali projednání problematiky hazardu na území Prahy 4, petic adresovaných městské části a grantů udělovaných městskou části Praha 4.

„Zastupitelé mají právo požádat o svolání zasedání, avšak tím, že nebyl schválen program jednání, zasedání končí,“ uvedl starosta Petr Štěpánek. „Chci ale zdůraznit, že není důvod k obavám. Petice a granty jsou na programu řádného zasedání zastupitelstva 13. května tohoto roku a provozování hazardu jsme již podstatně omezili. Navíc lhůta pro vyjádření městských částí k hazardu uplynula ve čtvrtek 23. dubna.“

Z 27 provozoven, kde se smí hazard provozovat, zbylo pouze sedm a v souladu s koaliční smlouvou chce nynější koalice dále postupovat tak, aby v Praze 4 hazard provozován nebyl.