Milovníci cyklotrialu najdou na Spořilově nový ráj!


Radnice Prahy 4 zrekonstruovala sportoviště v sousedství ulice Na Chodovci. Právě tam byla už v roce 2008 vybudována přírodní pumptracková dráha se sousedícím skateparkem. Díky radničnímu projektu se nyní výrazně zlepšila kvalita areálu a rozšířily se počet, délka i obtížnost tratí. Původně jedna dráha se díky rekonstrukci rozšířila na tři dráhy různých stupňů obtížnosti – od začátečníků po pokročilé. Celková délka tratí je 160 metrů a výška skoků od půl do tří metrů. Zkušeným cyklotrialistům je rovněž k dispozici umělá šestimetrová rampa.

Radnice Prahy 4 zrekonstruovala sportoviště v sousedství ulice Na Chodovci. Právě tam byla už v roce 2008 vybudována přírodní pumptracková dráha se sousedícím skateparkem. Díky radničnímu projektu se nyní výrazně zlepšila kvalita areálu a rozšířily se počet, délka i obtížnost tratí.

„Protože je dráha oblíbená nejen mezi Spořilováky, ale i obyvateli blízké Prahy 10, došlo postupem času k jejímu opotřebování. Radnice se proto minulý rok rozhodla ji kompletně rekonstruovat a zhruba před měsícem jsme vše dokončili,“ popsal Tomáš Hrdinka (ANO 2011), radní Prahy 4 pro životní prostředí a místní Agendu 21.

Původně jedna dráha se díky rekonstrukci rozšířila na tři dráhy různých stupňů obtížnosti – od začátečníků po pokročilé. Celková délka tratí je 160 metrů a výška skoků od půl do tří metrů. Zkušeným cyklotrialistům je rovněž k dispozici umělá šestimetrová rampa.

V areálu je také nově vyřešen svod vody do dvou vsakovacích jam a sportovci zde najdou i zcela nové zázemí. „Sportoviště je nyní vybaveno odpočinkovými plochami a odpovídajícím mobiliářem. Věříme, že tento komfort nejen vyznavači adrenalinu ocení,“ doplnil Tomáš Hrdinka a pozval tak všechny milovníky adrenalinové cyklistiky k návštěvě.

Další fotografie najdete v malé galerii na odkazu ZDE .

Reportáž PRAHATV pak najdete na odkazu ZDE .

Radnice Prahy 4 zrekonstruovala sportoviště v sousedství ulice Na Chodovci. Právě tam byla už v roce 2008 vybudována přírodní pumptracková dráha se sousedícím skateparkem. Díky radničnímu projektu se nyní výrazně zlepšila kvalita areálu a rozšířily se počet, délka i obtížnost tratí. Původně jedna dráha se díky rekonstrukci rozšířila na tři dráhy různých stupňů obtížnosti – od začátečníků po pokročilé. Celková délka tratí je 160 metrů a výška skoků od půl do tří metrů. Zkušeným cyklotrialistům je rovněž k dispozici umělá šestimetrová rampa.Zveřejněno: 14.12.2020 – Vít Drbal
Vytisknout