Meteorologové opět varují před silným větrem - AKTUALIZOVÁNO


VÍTR PRAHA SO 20200222 - 1300

Výstraha před jevem s vysokou pravděpodobností výskytu: Velmi silný vítrPlatnost: od 23.2.2020 11:00 do 24.2.2020 00:00Silný západní, postupně severozápadní vítr s nárazy 20 až 30 m/s (70 až 110 km/h). Nejsilnější nárazy přijdou zřejmě ve večerních hodinách při přechodu studené fronty.

Doporučení ČHMÚ ke zmírnění následků jevu:

Jsou očekávána poškození stromů a lesních porostů, škody na majetku a některých budovách. Možné přerušení elektrického vedení. Ztížená chůze, nebezpečí úrazů a ohrožení životů uvolněnými předměty, zlomenými větvemi nebo vyvracenými stromy. Komplikace v dopravě z důvodu silných poryvů větru a popadaných stromů, neprůjezdnost komunikací, možnost převrácení prázdného nákladního automobilu.
Doporučuje se sledovat vývoj situace na internetu ČHMÚ www.chmi.cz a ve sdělovacích prostředcích, sledovat dopravní zpravodajství.
Zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky apod. Omezit pohyb venku i jízdy autem. Nezdržovat se a neparkovat zejména v okolí starších budov, v blízkosti větších stromů a vysokých stožárů. Nechodit do lesa a nepřibližovat se k spadlým drátům elektrického vedení. V případě nutnosti jízdy jet maximálně opatrně a pomalu. Na horách omezit vycházení a nevydávat se na túry. Dodržovat pokyny Horské služby.

ČESKÝ HYDROMETEOROLOGICKÝ ÚSTAV - VÝSTRAŽNÉ INFORMACE - AKTUÁLNĚ


Zveřejněno: 22.02.2020 – Vít Drbal   |   Aktualizováno: 22.02.2020 – Vít Drbal
Vytisknout