Mateřské školy Prahy 4 jsou k dispozici po celé léto

Prázdninový provoz mateřských škol zřizovaných městskou částí Praha 4 je v plném proudu a nabídka volných míst vysoce převyšuje zájem rodičů. Zatímco totiž k předškolnímu vzdělávání pro rok 2019/2020 rodiče přihlásili celkem 3 571 dětí, k červencové docházce to bylo jen 868 dětí (24 %). Na srpen jich je pak přihlášeno ještě méně – 261 (7 %).

Městská část Praha 4 je zřizovatelem 23 mateřských škol, které mají celkem 39 pracovišť. Dvanáct mateřských škol je samostatných, sedm je sloučených a čtyři jsou součástí základní školy, z toho v jednom případě i střední školy.

„V červenci jsme otevřeli všechny mateřské školy, a to i proto, abychom pomohli rodičům, kteří během koronavirové krize museli čerpat dovolenou, popřípadě jinou formu péče o děti. Zájem o červencovou docházku ale projevili rodiče jen necelé čtvrtiny dětí, z nichž navíc fakticky dochází méně než polovina. V srpnu to pak bude ještě podstatně méně,“ popsala starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO 2011). Ta předposlední červencový pátek zkontrolovala aktuální situaci v Mateřské škole Trojlístek, a to na jejím pracovišti v Bezové ulici.

Mateřská škola Trojlístek pracuje ve třech provozech – v Točité, Bezové a Hudečkově ulici. Pracoviště v Točité ulici je v červenci uzavřeno a bude zase otevřeno v srpnu. O děti z Trojlístku se tak starají v Bezové a Hudečkově. „I během prázdninového provozu samozřejmě dbáme na svědomitou dezinfekci, zvýšenou hygienu rukou nebo třeba intenzivnější úklid,“ popsala statutární zástupkyně Mateřské školy Trojlístek Iva Vrbová.

V Bezové ulici rodiče pro červencovou docházku přihlásili 42 dětí, dochází jich ale necelá polovina. V Hudečkově bylo přihlášeno 50 dětí, z nichž ale pravidelně přichází něco přes 20.

V srpnu bude v Praze 4 provoz zajišťován čtyřmi mateřskými školami zřizovanými zdejší radnicí – MŠ Fillova, MŠ Jílovská, MŠ Trojlístek – Točitá a MŠ Kaplická.

Zveřejněno: 26.07.2020 – webmaster Roman Rogner