Loutkový festival pro malé i velké diváky v Praze 4

Od čtvrtka 24. listopadu do soboty 26. listopadu bude patřit Kulturní centrum Novodvorská loutkovému festivalu Novodvorský Zvoneček. Je to v pořadí druhý ročník, hlavním garantem festivalu je Tradiční loutkové divadlo Zvoneček a díky podpoře městské části Praha 4 jsou všechna představení zdarma.ltd zvoneček

Všední dny, čtvrtek a pátek, budou patřit hlavně mateřským a základním školám z Prahy 4. Sobota přináší maraton českých loutkářských uskupení, zahrají mj. Buchty a Loutky, Říše Loutek, Divadlo Toy Machine, Spolek Baribal či Teatro truhla. Pro malé i velké návštěvníky festivalu jsou připravené loutkářské dílny, výstava a samozřejmě spousta pohádek, nejen od TLD Zvoneček, ale i jejich kolegů loutkářů z celé České republiky.

"Jsme hrdí, že se přední česká loutková divadla už podruhé sjíždějí k nám na Novodvorskou,“ uvedla Adéla Gjuričová (Trojkoalice/nez.), členka rady pro kulturu. „A také na to, že je o jejich představení tak mimořádný zájem, že některá představení musela být v KC Novodvorská přenesena z divadelního do velkého sálu."

Tradiční loutkové divadlo Zvoneček založil Jiří Vorel, který za své téměř padesátileté působení nasbíral přes 2 tisíce historických loutek. Tuto unikátní sbírku nyní spravuje jeho manželka Alena Vorlová, která je od letošního roku novou čestnou občankou Prahy 4. S historickými loutkami zapůjčenými ze sbírky manželů Vorlových stále hraje Tradiční loutkové divadlo Zvoneček.
Vytisknout