Vložit otázku do tohoto tématu

*  
*  
*    
 
*  


Otázky k tomuto tématu


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Dětské hřiště DH41 Vavřenova 3 (Pavla Košinová 16.11.2019 8:21) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý den, prosím o kontakt na odpovědnou osobu, která má na starosti dětská hřiště na Praze 4, konkrétně hřiště na ulici Vavřenova - viz Předmět. Psala jsem email s návrhem na rekonstrukci hřiště na adresu mms@praha4.cz, ale nikdo se neozval a s hřištěm se také nic neděje. Z hřiště se postupně odváží hrací prvky (kolotoč, houpačky) bez náhrady, zbývající jsou ve velmi špatném stavu, nemění se písek v pískovišti, nevyváží se odpad z nových košů atd. Děkuji!
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 22.11.2019 14:55)
   Zdravím!
   O stavu Vámi popsaného dětského hřiště víme. Herní prvky byly demontovány z důvodu jejich provozní nebezpečnosti. Nové herní prvky pro toto hřiště jsou již objednány a po jejich dodání budou postupně instalovány v návaznosti na klimatické podmínky.
   S pozdravem
   David Záruba
   vedoucí oddělení správců oblastí
 • Otázka: novy park na Braniku (kristyna jindrova 02.11.2019 9:12) – Kultura, sport a volný čas
  Dobry den, vedle zastavky Branicke namesti se rozklada velka plocha neudrzovane zelene, takove divociny, napadlo mne, ze by bylo pro oblast velmi prinosne, kdyby se zde zalozil nejaky park, lesopark. Neni to v planu mc praha 4 a co bych pro to pripadne mohla udelat? Dekuji moc za odpoved.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 04.11.2019 8:57)
   Dobrý den,
   předmětné pozemky jsou ve vlastnictví fyzických a právnických osob. Tato lokalita je v územním plánu evidována jako všeobecně obytné území. Z tohoto důvodu je zde ze strany vlastníků počítáno s budoucí výstavbou obytných budov.
   Děkujeme Vám za podnět
   David Záruba
   vedoucí oddělení správců oblastí
 • Otázka: Veřejné prostranství (Honza 17.09.2019 21:17) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý večer, mám teoretickou otázku. Kdybych si chtěl na veřejné louce postavit stan na dva dny, musel bych si to nekde nechat povolit ? Nebo to nevadi pokud by to nikomu neprekazelo a nikoho by to neomezovalo ?
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 20.09.2019 13:31)
   Dobrý den,
   k Vašemu dotazu si Vám dovoluji sdělit, že stanování a nocování v plochách veřejné zeleně na území hlavního města zakazuje obecně závazná vyhláška hlavního města Prahy č. 6/2001 o ochraně veřejné zeleně.
   V případě, že by se jednalo o umístění stanu nikoliv za účelem přespání, ale za jiným účelem, je nutné předem oslovit vlastníka pozemku s žádostí o jeho souhlas a následně vyřídit úhradu poplatku dle obecně závazné vyhlášky hlavního města Prahy č. 5/2011 o místním poplatku za užívání veřejného prostranství.
   V případě dalších dotazů mne prosím kontaktujte.
   S pozdravem
   Petra Soukupová
   vedoucí odd. hospodaření s pozemky
   Odbor obecního majetku MČ Praha 4
 • Otázka: poškození stroje na hřišti (Yvona Žertová 16.09.2019 7:32) – Kultura, sport a volný čas
  Někdo urazil nebo uřízl sedačku cvičebního stroje na hřišti mezi Bernolákovou a Ružinovskou ulicí. Mohl by se někdo přijít podívat, příp. zajistit opravu? Děkuji. žt
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 17.09.2019 10:42)
   Dobrý den,
   velice Vám děkujeme za upozornění. Posilovací prvek bude opraven v co nejkratším možném termínu.
   S pozdravem
   David Záruba
   vedoucí oddělení správců oblastí
 • Otázka: Tis červený na dětském hřišti Lísek (Vanda Habermannová 05.09.2019 14:19) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda-li neplanujete odstranit tis červený z dětského hřiště Lísek. Je hned u lavičky a atrakcí. Vzhledem k tomu, že je prudce jedovatý, myslela bych si, že nemá na hřišti být. Děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 06.09.2019 14:57)
   Dobrý den,
   děkujeme Vám za upozornění. Podnět prověříme a dřevinu odstraníme.
   S pozdravem
   David Záruba
   vedoucí oddělení správců oblastí OŽPAD
 • Otázka: stav cyklostezky (Simona Klímová 24.07.2019 14:42) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý den, chtěla bych se zeptat kdo je zodpovědný za údržbu okolí cyklostezek (pravý břeh Vltavy, okolí Krčského potoka apod.). Mnohé okraje těchto cyklostezek jsou zarostlé dvoumetrovými kopřivami, které stezku zužují natolik, že se v některých místech cyklisté a bruslaři těžko míjejí. Chápu, že v době sucha se pokud možno vegetace neseká, ale toto mi přišlo už příliš. Stezka je sama o sobě dost úzká a kopřivy či jiné rostliny způsobují, že je mnohde poloviční. Děkuji za reakci.
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 30.07.2019 9:10)
   Dobrý den,

   odpovědnost za stav zeleně, čistoty a pořádku, má vždy vlastník příslušného pozemku. Struktura pozemků podél cyklostezek na území MČ Praha 4 je velice pestrá. Přístup k zajištění běžné údržby zeleně není ze strany vlastníků ve většině případů hoden významu, který tyto frekventované cyklostezky bezesporu mají. Z tohoto důvodu supluje městská část Praha 4 na své náklady alespoň základní úpravu vegetace těchto veřejně přístupných plochách. Shodou okolností probíhá v současné chvíli rozsáhlá úprava zeleně v úseku Pálkařská – Za Mlýnem, dále v okolí Ledáren a v úseku podél Vltavy k hranici Prahy 12. Následně budeme pokračovat v lokalitě rybníka Labuť a dále směrem k Chateau St. Havel.

   Děkujeme Vám za podnět.

   David Záruba
   vedoucí oddělení správců oblastí
 • Otázka: Koupaliště Lhotka (Pešková Lenka 17.06.2019 15:13) – Kultura, sport a volný čas
  Dobry den,chtela bych se zeptat,proc je provoz koupaliste ve vsedni den jen do 18 hodin?Nez se pracujici matka s ditetem na koupaliste dostane,je 17 hodin.V techto vedrech mi pripada doba do 18 h velmi kratka,uvitala bych prodlouzeni minimalne o jednu,lepe o dve hodiny.Dekuji
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 25.06.2019 13:32)
   Vážená paní Pešková,
   v období mimo letní prázdniny je koupaliště Lhotka otevřeno do 18:00 hod., a to z důvodu předepsaného odborného postupu filtrace vody prostřednictvím přírodního biotopu a zajištění tak čistoty vody po celou domu koupací sezóny. V období letních prázdnin, tj. v měsíci červenec a srpen, je poté otevírací doba prodloužena, a to od 09:00 hod. do 20:00 hod.
   S pozdravem,
   Bc. Michal Hroza
   místostarosta MČ Praha 4
 • Otázka: GRAFFITI WALL (David 13.05.2019 18:00) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý den chtěl bych se zeptat ohledně míst na sprejování kolem Barrandovskýho mostu . Co vše je legální ? Podelná zed Strakonické , betonové zdi lemující nájezd a sjezd z Barrandovského mostu , všechny pilíře včetně těch na vodě ? Děkuji
  • Odpověď: (Vít Drbal (drbal) 14.05.2019 11:38)
   Vážený pane Davide,
   předmětné stavby kolem Barandovského mostu, na které se dotazujete, nejsou ve svěřené správě městské části Praha 4. Vzhledem k jejich charakteru dopravních staveb nebo s dopravními stavbami související, jsou ve správě Technické správy komunikací hl. m. Prahy. Ve věci možnosti realizovat graffiti na těchto stavbách, se proto obraťte přímo na TSK, a.s.. Kontakty najdete na http://www.tsk-praha.cz/wps/portal.
   S pozdravem,
   Petra Soukupová
   vedoucí odd. hospodaření s pozemky
   Odbor obecního majetku MČ Praha 4
 • Otázka: odstraněná socha před KC Novodvorská (Viktor Puci 19.03.2019 10:30) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý den,
  před několika lety byla při úpravě prostoru před KC Novodvorská odstraněna skulptura "Sedící figura" od Miloslava Chlupáče. Již před lety jsem vznesl dotaz na tomto místě, jaký je osud sochy. Bylo mi odpovězeno, že je někde deponována a hledá se její další využití. Chci se zeptat, jestli věc někam pokročila a jestli se neuvažuje o navrácení sochy na její původní místo. Kdo rozhoduje o tom, že se může nějaké umělecké dílo jen tak odvézt? Věřím, že se dočkáme nápravy tohoto stavu. Děkuji.
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 19.03.2019 11:25)
   Dobrý den,
    
   mám pro Vás dobrou zprávu, socha se bude vracet na původní místo. V tuto chvíli se hledá nejlepší nabídka na restaurátorské práce, socha se musí očistit opravit atd., pak bude umístěna zpět před KC Novodvorská. Předpokládáme, že se tak stane snad do září tohoto roku, ale záleží na restaurátorských pracích.
    
   S pozdravem
    
   Bc. Monika Bunžová
   asistentka starosty Petra Štěpánka
    
   Úřad městské části Praha 4
   Odbor kancelář starosty
 • Otázka: (ne)kultura v KC Novodvorská (Viktor Puci 19.03.2019 10:09) – Kultura, sport a volný čas
  Dobrý den,
  pamatuji časy, kdy jsme chodili pravidelně na koncerty pořádané v KC Novodvorská. Ty časy jsou dávno pryč.Vrátí se ještě kulturní akce do tohoto kulturního centra? Děkuji.
  • Odpověď: (tiskový referent Roman Rogner 19.03.2019 11:24)
   Dobrý den,
    
   děkujeme za dotaz. Prostor KC Novodvorská je plánován k rekonstrukci.
   Rekonstrukce prostor bývalého kina Kosmos je zahrnutá ve schváleném rozpočtu MČ Praha 4 pro rok 2019. Celkový odhad plánovaných výdajů na celkovou rekonstrukci prostor bývalého kina Kosmos je v současnosti 72 mil. Kč z toho pro letošek 28, 647 mil. Kč. Cílem rekonstrukce je celková  obnova těchto prostor s plánovaným užitím v oblasti  komerčně pronajímaných prostor pro ordinace, rehabilitace a související nebytové prostory. Dne 19.3.2019 bude otázka Kosmosu projednávána na investiční komisi MČ Prahy 4.
    
   S pozdravem
    
   Bc. Monika Bunžová
   asistentka starosty Petra Štěpánka
    
   Úřad městské části Praha 4
   Odbor kancelář starosty


Vytisknout