Knihovna Novodvorská je opět otevřená pro veřejnost

Po revitalizaci byla dnes pro čtenáře znovu otevřena knihovna Novodvorská. Součástí stavebních úprav a oprav byla výměna podlahové krytiny, jejíž stav byl po dlouhých letech provozu nevyhovující, a modernizace interiérového vybavení. Cílem revitalizace bylo prostor rozšířit, prosvětlit, zútulnit a odstranit zastaralé prvky, například vestavěné regálové skříně.

Městská knihovna v Praze - logo

„Těší mne, že dnes otvíráme po přestávce vynucené nutnými opravami oblíbenou knihovnu mnoha čtenářů, která je na stejném místě již čtyřicet osm let,“ uvedl starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice). „Městská část Praha 4 investovala do opravy podlah více než půl milionu korun, aby knihovna mohla být veřejností bezpečně využívána.“

Po revitalizaci jsou prostory knihovny barevně oživeny kombinací modré a oranžové a zóny pro různé věkové skupiny návštěvníků jsou odděleny různým typem vybavení. Děti mají svůj koutek se sedacími vaky a kostkami, mládež koutek v africkém stylu s taburety a dospělí pohodlná ratanová křesílka. Svůj prostor k posezení s knížkou i s přáteli si tak v knihovně najde každý.

Knihovna Novodvorská zahájila provoz v roce 1967. Po šesti letech se přestěhovala do nově dokončeného objektu Kulturního domu Novodvorská, kde ji veřejnost najde i v současné době. V letech 2000 – 2001 prošla rekonstrukcí spojenou s přechodem od papírových knihovnických agend na počítače. V roce 2013 bylo rozhodnuto o její revitalizaci spojené s výměnou podlahové krytiny a interiérového vybavení.

Novodvorská knihovna nabízí ve volném výběru 20.000 svazků knih, dále noviny, časopisy a široký výběr mluveného slova. U výpůjčního pultu jsou k dispozici k zapůjčení i brýle, pro případ, že si někdo doma zapomene své vlastní. Celý prostor knihovny je pokryt připojením k internetu.
Vytisknout