KORONAVIRUS: Co se změní od pondělí 3. ledna 2022


S prvním pracovním dnem nového roku se mění některá opatření spojená s pandemií koronaviru. Vláda ČR se opět vrací k plošnému testování ve školách a ve firmách. Mění se ale i omezení v restauracích a na hromadných akcích.

Restaurace
V restauracích se opět změnil počet lidí, kteří mohou sedět u jednoho stolu. Vánoční a novoroční zpřísnění se ruší a u stolu vás může být celkem šest hostů.
Stále ovšem platí, že pro vstup do restaurace je nutné prokázat se prodělanou nemocí covide-19 nebo očkováním. Negativní test nestačí.

Hromadné akce
Na hromadných akcích, ať už soukromých či veřejných, může být pouze tisíc sedících lidí. Přes svátky byl počet omezen pouze na 50 osob. Na hromadné akci platí povinnost prokázat se očkováním nebo proděláním nemoci.

Školy
Od 3. do 16. ledna opět startuje ve školách plošné testování antigenními testy, a to vždy v pondělí a ve čtvrtek. Od 17. ledna se má ve školách testovat pouze v pondělí. Informační leták pro rodiče najdete na odkazu ZDE .

Očkování 18+
Od úterý 4. ledna 2022 začne plošné očkování všech osob starších 18 let a především jejich registrace na třetí posilující dávku. Na třetí dávku budou moci všichni, kterým od druhé dávky uplynulo pět měsíců. Registrace i nadále funguje na portále  registrace.mzcr.cz .

Zaměstnanci
Zaměstnanci i zaměstnavatelé by se na plošné testování měli připravit od 17. ledna 2022. O detailech bude vláda ještě jednat s odbory a zástupci zaměstnavatelů.

https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19/kraje/PHA

Aktualizováno: 03.01.2022 – Vít Drbal
Vytisknout