Již tento víkend se můžete těšit na 18. ročník populárního festivalu Habrovka


7. a 8. srpna 2020 se bude konat na zahradě kostela sv. Františka z Assisi v Praze 4 – Krči (při rohu ulic U Habrovky a U Krčské vodárny) již osmnáctý ročník festivalu bloumající veřejnosti HABROVKA.

Návštěvníci se mohou těšit na výjimečný dvojkoncert oceňovaných zpěvaček a skladatelek současné české a slovenské scény Báry Zmekové & Niny Marinové, legendární brněnskou kapelu Ty Syčáci. Originální kapely Tygroo, Murals, živelnou kapelu Rumbalgia, hudební trio Lewis Creaven Band, komorní koncerty v kostele s nezaměnitelnou atmosférou - košické hudebnice Sisy Feher v pátek a gospelového sboru Briana Fentresse v sobotu.

Dále pak na improvizační show divadelní skupiny 20 000 židů pod mořem, skvělé divadelní představení známého souboru Teatr Novogo Fronta či na mistra slam poetry Anatola Svahilce.

Po celou dobu festivalu bude probíhat výstava nových grafik mexického malíře Eduarda Lary a další doprovodný program (nakladatelství Baobab, Knihovna věcí aj.) a ještě mnoho dalšího, letos vše na téma "improvizace".

Festival je koncipován jako neziskový, dobrovolnický a nízkoprahový. Vstupné na oba dny je pouze 299 Kč a pro děti do 12let, kterých bylo v minulých letech mezi návštěvníky vždy více než 350, TP, ZTP, ZTP/P a seniory nad 70 let, je zcela zdarma.

Na festivalu se podílí více než 60 dobrovolníků. Všichni dobrovolníci a organizátoři pracují bez nároku na honorář. Z celkových plánovaných nákladů festivalu tvoří 93% náklady na program a technické zajištění.

Vice informací naleznete na www.habrovka.cz .

osmnáctý ročník festivalu bloumající veřejnosti HABROVKA

Zveřejněno: 05.08.2020 – Vít Drbal
Vytisknout