Jarní blokové čištění 2019 začíná v prvním dubnovém týdnu


Přesné termíny čištění konkrétních ulic pro jednotlivé oblasti najdou Pražané na www.tsk-praha.cz v odkazu „Čištění komunikací 2019“. K dispozici je jim také aplikace TSK-INFO, která zasílá informace o termínu čištění konkrétní ulice přímo do jejich e-mailové schránky.

Kromě výše uvedených informačních kanálů se o plánovaném úklidu Pražané dozvědí i přímo v ulicích. V terénu se totiž minimálně sedm dní před začátkem čištění objeví i přenosné značky „Zákaz zastavení“, kde je uvedeno datum a čas čištění. Ve vytipovaných blocích bude použito přenosné dopravní značení IP25a „Zóna s dopravním omezením“ a IP25b „Konec zóny s dopravním omezením“, které by mělo v některých místech nahradit velkou řadu přenosných dopravních značek „Zákaz zastavení“ s dodatkovou tabulkou.

„Práce probíhají vždy ve všední dny od 8.00 do 15.00 hodin. Prosíme proto všechny řidiče, aby v dotčených oblastech v danou dobu neparkovali. Plánujeme čištění vždy tak, aby bylo možné vozidla přeparkovat v okolí. Kdo tak neučiní, hrozí mu pokuta 1 300 korun za takzvaný technický úkon, a v případě odtahu dokonce 4050 korun,“ upozorňuje tisková mluvčí TSK Barbora Lišková.

Odkaz na celý článek na webu TSK najdete ZDE . Přímý link na TSK-INFO pro zasílání uporornění je ZDE .

Zkontrolovat vaši ulici či jiné místo v Praze, kde bude probíhat čištění, můžete na odkazu ZDE nebo níže v okně...

Kdo preferuje hledání po blocích a datech, tak se může podívat na dokument na odkazu ZDE (soubor PDF).

 


Zveřejněno: 27.03.2019 – Vít Drbal
Vytisknout