Jaké oblasti mají na starosti jednotliví členové Rady MČ Praha 4

Rada městské části Praha 4 schválila na svém prvním zasedání ve středu 23. listopadu 2022 rozdělení gescí nad různými oblastmi v rámci samostatné působnosti městské části Praha 4. Zároveň schválila i pořadí zastupování starosty místostarosty.

Starosta Ondřej Kubín (ODS) má ve své gesci finance, fondy, granty, bezpečnost, sport, vnější vztahy, 1. místostarostka Irena Michalcová (ANO 2011) zodpovídá za školství, národnostní menšiny, rodinnou politiku a vnější vztahy a místostarosta Michal Hroza (TOP 09) pak za majetek a kulturu.

Neuvolněný místostarosta Jan Hušbauer (ANO 2011) má ve své kompetenci investice a společnosti založené MČ Praha 4. Další neuvolněný místostarosta Patrik Opa (ODS) pak územní rozvoj a výstavbu.

Uvolněný radní Tomáš Hrdinka (ANO 2011) zodpovídá za životní prostředí a Agendu 21 a další uvolnění radní Jaroslav Míth (ODS) za dopravu a Radek Lacko (ANO 2011) za oblast sociální a zdravotní. Neuvolněný radní Filip Vácha (TOP 09) se bude věnovat oblast IT.

Starostu bude zastupovat v případě potřeby v prvním pořadí 1. místostarostka Michalcová a ve druhém pak místostarosta Hroza.

Příslušné usnesení najdete na odkazu ZDE .

Místnost Rady MČ Praha 4
Ilustrační foto: Místnost rady / Vít Drbal