Jak se budou otevírat základní a mateřské školy


Od pondělí 3. května 2021 se v Praze se vrátí do lavic žáci druhého stupně základních škol. Budou mít takzvanou rotační výuku, při které se třídy střídají po týdnu ve škole a doma. Do mateřských škol se mohou vrátit všechny ročníky.

Podrobnější informace najdou rodiče na webových stránkách škol svých dětí. U škol, kde je zřizovatelem MČ Praha 4, je jejich přehled na odkazu ZDE .

Testování v základních školách na Covid-19 je nadále povinné. Od 3. května 2021 se budou pedagogičtí i nepedagogičtí zaměstnanci škol a žáci prvních stupňů základních škol testovat antigenními testy na covid-19 jen jednou týdně, dosud se testuje povinně dvakrát týdně, a to klasickými antigenními testy. V případě žáků druhého stupně budou povinné dva testy týdně.

Rodiče mohou využít testování žáků výrazně šetrnější metodou, než je stěr z nosu, tj. stěrem z úst na poliklinice Zelený pruh, kde byl speciálně pro děti vytvořen rezervační systém. Více v našem nedávném článku na odkazu ZDE .

V mateřských školách se nikde nemusí nosit ani roušky či respirátory, které jsou jinak ve vyšších stupních škol povinné.

základní škola ceduleAktualizováno: 30.04.2021 – Vít Drbal
Vytisknout