I malé peníze dokážou rozsvítit šeď ulice

MŠ K Podjezdu - nově natřená zeď

V listopadu Rada MČ Praha 4 díky dobrému hospodaření mohla poslat do oblasti školství nad rámec schváleného rozpočtu částku bezmála 4,5 milionu korun. Byla určena na potřebné drobné opravy či nákup vybavení. A ještě do konce letošního roku jsou už vidět první výsledky.

MŠ K Podjezdu - nově natřená zeď„Například MŠ K Podjezdu dostala 98 tisíc korun na opravu a nový nátěr plotu ve stejnojmenné ulici,“ říká radní Jaroslav Míth (ODS), který má oblast školství na starosti. „A výsledek mě opravdu potěšil. Ošklivá a špinavá betonová zeď okolo školní zahrady nyní svítí do okolí novotou,“ dodává radní.

A do čeho dál zamířila výše uvedená suma? Jen namátkou, v mateřských školách K Podjezdu a Matěchova se kupují nové konvektomaty, v MŠ Svojšovická natřou část fasády u dvou pavilonů, v MŠ Voráčovská opraví vstupní dveře, podhledy v šatnách a podlahy. No, a v MŠ Čtyři pastelky vyzkouší zabezpečení vstupu do jednoho objektu pomocí čipů

U základních škol proběhne nejrozsáhlejší akce v ZŠ Kavčí hory, kde dojde na opravu podlahových krytin a nátěr plotu. V ZŠ Na Planině si koupí nový nábytek do rekonstruované školní jídelny, v ZŠ Školní bude provedena oprava podlah v deseti třídách a v ZŠ Ohradní se počítá s úpravou vstupních podest před hlavním vchodem. Přehled všech posílení rozpočtů škol a školek najdete na odkazu ZDE .

A že se oprava a nový nátěr zdi okolo zahrady u MŠ K Podjezdu opravdu povedl, jasně ukazují i následující fotografie.

MŠ K Podjezdu - nově natřená zeďMŠ K Podjezdu - nově natřená zeďMŠ K Podjezdu - nově natřená zeďMŠ K Podjezdu - nově natřená zeď
Zveřejněno: 27.12.2017 – Vít Drbal
Vytisknout