Hledáme chůvy pro domácí hlídání


Zdravotnické zařízení městské části Praha 4 hledá nové posily do týmu chův pro zajištění služby domácího hlídání. Chůva a kandidátka na ni musí mít především ráda děti, pokud má některou z profesních kvalifikací Chůva (Chůva do zahájení povinné školní docházky, Chůva v dětské skupině) je to výhoda, nikoli podmínka.

„Mnoho let se snažíme dostatečně pokrývat poptávku po domácím hlídání, což je služba, kterou si v Praze 4 rodiče malých dětí velice oblíbili,“ uvedla Dana Zichová, ředitelka Zdravotnického zařízení, které se péči o nejmenší profesionálně věnuje v dětských skupinách. „V rámci našich projektů jsme u nás připravili mnoho chův k jejich takzvané odborné způsobilosti. Proto také pravidelně děláme nábor a poptáváme nové chůvy. O jejich službu je u veřejnosti stále velký zájem.“

Zdravotnické zařízení MČ Praha 4 uvítá u kandidátek pedagogické, zdravotnické vzdělání či vzdělání v sociálních službách, ale není to podmínka. Dobrou kvalifikací chův je i výchova vlastních dětí. Všechny chůvy procházejí krátkou praxí v dětských skupinách Zdravotnického zařízení, teprve poté je jim podle jejich zkušeností a také podle toho, na co se cítí, přidělena konkrétní rodina. Živnostenský list chůva nepotřebuje, Zdravotnické zařízení s nimi uzavírá dohodu o provedení práce, jedná se tedy o brigádu, nikoliv o hlavní pracovní poměr. Hodinová sazba chůvy je 180 Kč (platí od 1. 1. 2023) plus příplatky za další hlídané dítě v rodině, či za hlídání o víkendu.

Chůva si může říct, kolik času chce brigádě věnovat, vše spočívá na vzájemné dohodě mezi chůvou a rodiči. Na první seznamovací schůzku doprovodí chůvu do rodiny osobně koordinátorka této služby. Chůva tak napoprvé nejde do neznámé rodiny. Koordinátorka je chůvě k dispozici i nadále, například ke konzultacím o průběhu hlídání. Benefitem je i zázemí, které poskytuje koordinátorka a smluvní vztah, které chůvě zajišťují například pojištění, nebo možnost dalšího vzdělávání formou seminářů.

„Služba Domácí hlídání u nás funguje už dvanáct let a za tu dobu s námi vyrostlo mnoho dětí a vznikly velmi pěkné vztahy mezi chůvami a rodinami,“ uzavřela Dana Zichová.

Hledáme chůvy pro domácí hlídání - 2022 11 30


Aktualizováno: 30.11.2022 – Vít Drbal
Vytisknout