Hledá se Sportovec roku 2019


Městská část Praha 4 pořádá již čtvrtý ročník Ankety o nejlepšího sportovce Prahy 4. Kluby mohou zasílat své nominace až do 31. ledna 2020 na adresu Pražské tělovýchovné unie (PTU). V anketě je letos vyhlášeno šest kategorií a hlavního vítěze v každé z nich vybere odborná komise. Jedinou výjimkou je kategorie nazvaná Naděje čtyřky, která bude mít vítěze rovnou čtyři.

Mezi vyhlašované kategorie patří Sportovec roku (mužská kategorie do 65 let věku), Sportovkyně roku (ženská kategorie do 65 let věku), Sportovní družstvo roku (minimálně dva sportovci bez omezení pohlaví či věku), Trenér nebo trenérka roku (minimální věk 18 let s trenérskou licencí), Senior/ka roku (ročník 1954 a starší) a Naděje Čtyřky (ročník 2001 a mladší).

"Anketa bude probíhat v dvou kolech. V prvním kole mohou sportovní kluby a tělovýchovné jednoty ze čtyřky nominovat své sportovce do jednotlivých kategorií. Komise jmenovaná PTU následně vybere 4 nejlepší kandidáty v každé kategorii, kteří postoupí do druhého kola," vysvětlil radní městské částí Praha 4 pro oblast sportu Jaroslav Míth (ODS).

Ve druhém kole budou na webových stránkách PTU od 1. března 2020 zveřejněny osobní medailonky všech nominovaných sportovců, trenérů a družstev tak, aby se obyvatelé Prahy 4 i sportovní veřejnost mohli s jednotlivými kandidáty seznámit.

Nominovaní obdrží pozvánku na slavnostní vyhlášení Ankety o nejlepšího sportovce městské části Praha 4. „To se bude se konat 21. března 2020 v KC Novodvorská. Těším se na nominace a medailonky, a jsem zvědavý, koho porota vybere jako konečného vítěze,“ dodal radní Míth.

Veškeré doplňující informace, rady či anketní lístek je k dispozici na webové stránce www.ptupraha.cz . V případě jakýchkoliv dotazů pište na info@ptupraha.cz nebo volejte na 261 215 365.


Zveřejněno: 02.12.2019 – Vít Drbal
Vytisknout