Fidlovačka žije: Opravujeme divadlo


Městská část Praha 4 investuje do Divadla Na Fidlovačce. Nuselské divadlo prošlo další etapou oprav. Nová okna na chodbách i v baletním sálu, nová vrata pro technické účely, ale také fasáda a mříže na okna byly součástí rekonstrukce, do které radnice investovala přes jeden milion korun.

Radní Prahy 4 schválili další fázi oprav nuselského divadla. V této již druhé etapě se vymění zbylá původní dřevěná okna za nová. Půjde především o okna ve foyer divadla.

„Už loni jsme zahájili postupnou výměnu oken budovy, protože byla ve špatném technickém stavu. Ta nová budou tvarově i barevně shodná s původními. Zachováme tedy tradiční charakter divadla. V létě bychom rádi přistoupili ke třetí etapě opravy Divadla Na Fidlovačce,“ řekl radní pro investice Filip Vácha (TOP 09).

Divadlo Na Fidlovačce (původně Tylovo divadlo v Nuslích, později též Hudební divadlo v Nuslích) funguje od roku 1921, kdy bylo poprvé otevřeno. Od konce 70. let chátralo, což si v roce 1995 vynutilo vznik Nadace Fidlovačka, která se snažila o záchranu a znovuotevření tohoto nuselského kulturního stánku.
Zveřejněno: 29.05.2020 – Vít Drbal
Vytisknout