Festival Open House Praha 2021 opět otevře budovy v Praze 4

Letošní v pořadí již 7. ročník festival Open House Praha zpřístupní o víkendu 7. a 8. srpna 2021 zdarma veřejnosti 80 budov a zajímavých prostorů v deseti městských částech. V Praze 4 bude otevřeno sedm  budov a objektů v Michli a v Nuslích. Na prohlídky se není třeba registrovat.

Festival Open House Praha ale není pouze jeden víkend v roce, jeho organizátoři zvou na celouřadu doprovodných programů, které se uskuteční v týdnu od 2. srpna 2021. Komentované procházky městem, plavba na historickém parníku, debaty, projížďky Kotěrovou tramvají i tanec v netradičních prostorách – to je jen výběr z bohatého programu. Od pondělí 2. srpna se pro návštěvníky otevírá také festivalové infocentrum na Malém náměstí 4, v Praze 1, kde je možné zakoupit si festivalového průvodce, nepostradatelného pomocníka pro naplánování trasy po otevřených budovách a prostorech.

Novinkou Festivalu Open House v Praze 4 bude letos Budova B v areálu BB Centrum (Brumlovka), která prošla nedávno kompletní modernizací s ohledem na její dlouhodobou udržitelnost. Návštěvníci si budou moci mimo jiné vychutnat výhled z velkorysé střešní zelené terasy.

Druhou novinkou jeVršovická vodárna v Michli, za jejímž návrhem stojí architekt Jan Kotěra. Vršovická vodárenská věž tvořila dlouhá léta významnou dominantu pražské čtvrti Michle. K elegantní věži patří i celý vodárenský komplex, který zásoboval vodou Vršovice i další městské části. Kotěra zde použil charakteristické fasády z neomítnutých cihel. Zájemci zde mohou prozkoumat stále funkční podzemní vodojem, strojovnu, ale i vodárenskou věž.

Stejně jako loni se na festivalu představí Kongresové centrum Praha, Divadlo Na Fidlovačce nebo třeba Nuselská radnice. V areálu BB Centra budou dále zpřístupněny i budovy Delta a Filadelfie.

Open House Praha je součástí mezinárodní sítě festivalů Open House Worldwide, které se konají ve více než 45 městech po celém světě. Festival se i letos v Praze koná pod záštitou starostky MČ Praha 4 Ireny Michalcové (ANO 2011) a místostarosty Michala Hrozy (TOP09).

Další informace na www.openhousepraha.cz.

Festival Open House Praha 2021 opět otevře budovy v Praze 4

Zveřejněno: 30.07.2021 – webmaster Roman Rogner