Festival Kaleidoskop ukáže, jak pestrý je svět kolem nás

Festival Kaleidoskop vás láká již popáté na den plný rozličných chutí, vůní, hudby a tance. Kaleidoskop proběhne v sobotu 18. května mezi 12–21 hodinou v parku Na Pankráci. 

V hudební části se představí kapely z různých koutů světa, hlavní hvězdou večera bude americká zpěvačka žijící v Česku a majitelka nezaměnitelného hlasu Tonya Graves. Ale festival nabídne i vystoupení kapely Terne Čhave, Pragason, či Dževica. Pro milovníky tance jsou naopak připravena profesionální taneční vystoupení či workshop latinsko-amerických tanců. Kreativní duše si zase přijdou na své při workshopech lapačů snů či osobních mandal.

Nebudou chybět ani cestovatelské přednášky, výstavy či prohlídka jurty. Velký prostor zde bude mít také světová gastronomie a prodejci tradičních dobrot.

Na festivalu se budou prezentovat neziskové organizace, které se věnují problematice integrace cizinců, či určitým způsobem podporují různé kultury světa prostřednictvím vlastních projektů.

Vstup na festival je zdarma. 

Časový harmonogram: https://www.festival-kaleidoskop.cz/program-podium/

 Kaleidoskop

Městská část Praha 4 má dle statistik ze všech městských částí hl. m. Prahy nejvíce cizinců s trvalým pobytem. Festival Kaleidoskop představuje největší společenskou akci zprostředkovávající v rámci MČ Praha 4 vzájemná seznámení mezi cizinci a majoritou a poskytuje významný prostor pro informování majority o cizincích a jejich kulturách.

Akce je pořádána v rámci projektu Žijeme na čtyřce společně 2019 na integraci cizinců spolufinancovaného Ministerstvem vnitra ČR.

Projekt finančně podpořil Magistrát hl. m. Prahy v rámci Programů na podporu aktivit integrace cizinců na území hl. m. Prahy pro rok 2019.

Děkujeme partnerům Kytary.cz za zapůjčení bicí soupravy. 

Bližší informace o festivalu naleznete na webových stránkách a FB

https://www.festival-kaleidoskop.cz/

https://www.facebook.com/events/458595304706047/