Evropský den proti vloupání 2021


Evropský den proti vloupání 2021
Celý letáček si stáhnete kliknutím na obrázek.

Již potřetí si v České republice připomínáme Evropský den proti vloupání. Letos je tento den stanoven na 16. června. Proto je dobré si připomenout základní pravidla zabezpečení objektů. Naprosto nejzásadnější jsou ale opatření, která vás nic nestojí jako zamykat vstupy, zavírat okna a nenechávat klíče dostupné. Nevěřili byste, kolik lidí takto zlodějům i v dnešní době stále ještě svou nedbalostí napomáhá.

„Dodržování zásad bezpečnosti a opatrnost jsou důležitou součástí prevence,“ uvedla Lucie Michková (ODS), předsedkyně Výboru pro bezpečnost Zastupitelstva MČ Praha 4. „A všímavý soused, který si všimne neznámého člověka u vašich dveří v době, kdy jste například na dovolené, je často důležitější než bezpečnostní zámek nebo kamerový systém. I když zajištění dveří a popřípadě i oken nikdy nepodceňujte,“ dodala.

Na co nezapomenout při odchodu z domova:
1) Neupozorňujte nikdy na svou nepřítomnost na sociálních sítích a nechlubte se ve svém okolí odjezdem z domova.
2) Chraňte své cennosti a pocit osobního bezpečí. Nenechte si vloupáním pachatele narušit integritu Vašeho domova.
3) Nastavte si kontrolu nad svým domovem se sousedy, kteří Vám na něj dohlídnou, pravidelně vybírají poštovní schránku a zalévají květiny.
4) Zabezpečení a dohled velmi pomáhají. Ale nejdůležitější jsou opatření, která vás nic nestojí - nezapomínejte uzamknout všechny vstupy, zavírejte okna, klíče nenechávejte volně dostupné.
Pokud po návratu domů zjistíte, že se k Vám někdo vloupal, nikdy nevstupujte sami dovnitř. Pachatel může být ještě na místě a Vy můžete znehodnotit případné stopy. Neprodleně proto volejte linku tísňového volání 158.

Více informací k zabezpečení svých objektů jsou pro všechny zájemce dostupné v mobilní aplikaci „Zabezpečte se“ nebo na webových stránkách https://www.stopvloupani.cz/ .

Evropský den proti vloupání 2021
Celý letáček si stáhnete kliknutím na obrázek.Zveřejněno: 14.06.2021 – Vít Drbal
Vytisknout