Dopravu mezi Prahou 4 a Prahou 10 omezí rekonstrukce železničního mostu Otakarova


Dopravní opatření v souvislosti s rekonstrukcí železničního mostu Otakarova

Od soboty 11. května 2019 bude v souvislosti s rekonstrukcí železničního mostu Otakarova v rámci optimalizace traťového úseku Praha-Hostivař – Praha-hl. nádraží omezen provoz na komunikacích Vršovická a Otakarova a dále bude oboustranně přerušen provoz tramvají v úseku Otakarova – Koh-i-noor do pátku 31. 5. 2019 (cca 0:30 hod.). Práce budou probíhat po etapách a budou je provázet následující dopravní opatření.

Automobilový provoz:
• od 11. do 17. května budou komunikace Vršovická a Otakarova v úseku Na Zámecké – Perucká částečně uzavřeny, obousměrný automobilový provoz bude zachován;

• od 18. do 22. května bude uzavřen jízdní pás komunikací Vršovická a Otakarova v úseku Perucká – Na Zámecké ve směru do centra, provoz bude veden po objízdné trase;

• od 23. do 27. května bude uzavřen jízdní pás komunikací Vršovická a Otakarova v úseku Na Zámecké – přejezd TRAM tělesa u Lidlu ve směru z centra, provoz bude veden po objízdné trase.
Objízdná trasa pro obě uzavírky bude vyznačena po komunikaci Perucká.

Změny v provozu tramvají:
Od 11. do 31. května 2019 nepojedou v úseku Otakarova – Koh-i-noor tramvaje. V trase Otakarova (Náměstí Bratří Synků – pouze výstupní) – Bohemians – Koh-i-noor bude v denním provozu zavedena náhradní autobusová doprava X7 a v nočním provozu náhradní autobusová doprava X95. Podrobné informace o změnách jsou k dispozici na stránkách Dopravního podniku hl. m. Prahy, a.s.

V další etapě prací, v termínu od 31. května do 31. prosince 2019, budou komunikace Vršovická a Otakarova pod železničním mostem částečně uzavřeny, obousměrný automobilový provoz bude zachován.
Investorem optimalizace traťového úseku Praha-Hostivař – Praha-hl. nádraží je Správa železniční dopravní cesty, státní organizace, zhotovitelem stavby je společnost Metrostav a.s.

Informece ke stažení: Schema MHD + leták k místu

Zdroj: TZ MHMP + Eliška Havlová


Schema MHD

Více foto z lokality před zahájením prací najdete ZDE .
Zveřejněno: 10.05.2019 – Vít Drbal
Vytisknout