Dopravní omezení: dočasné přerušení provozu metra Pražského povstání - Kačerov

Upozorňujeme, že v době od čtvrtka 9. dubna 2020 (přibližně od 20.00 hodin) do úterý 14. dubna 2020 (přibližně 14.00 hodin) přeruší Dopravní podnik hlavního města Prahy obousměrně provoz metra na lince C Pražského metra mezi stanicemi Pražského povstání – Kačerov. Důvodem jsou opravy trati.
Kam na náhradní BUS u stanic metra...

V denním provozu bude je zavedena náhradní autobusová doprava XC v trase Pražského povstání – Pankrác – Budějovická – Kačerov.

Zastávky linky XC:

směr Kačerov
  • Pražského povstání – nástupní: v ulici Děkanská vinice I, v zastávce autobusové linky číslo 134 směr Podolská vodárna
  • Pankrác: v ulici Na Pankráci, v zastávce autobusové linky číslo 905
  • Budějovická: v ulici Budějovická, 20 metrů před křižovatkou s ulicí Pacovská
  • Kačerov – výstupní: v autobusovém obratišti
směr Pražského povstání
  • Kačerov – nástupní: v autobusovém obratišti, v zastávce autobusů nejblíže výstupu z metra
  • Budějovická: v ulici Budějovická, v zastávce autobusové linky číslo 905
  • Pankrác: v ulici Na Pankráci, v zastávce autobusové linky číslo 905
  • Pražského povstání – výstupní: v ulici Děkanská vinice I, v zastávce autobusové linky číslo 134 směr Dvorce

Vozy na linku náhradní autobusové dopravy budou nasazovány v dostatečně krátkém intervalu. Dopravní podnik proto žádá cestující, aby jejich kapacitu využívali pouze v míře přiměřené současné situaci, do vozů nastupovali výhradně v rouškách nebo jinak zakrytými ústy a nosem a pokud možno dodržovali doporučené rozestupy.

Změny v provozu autobusů
  • Po dobu výluky je posílen provoz linky č. 196.
Změny v zastávkách autobusů
  • Pro linku č. 134 se přemísťuje zastávka Pražského povstání (pro směr Dvorce přibližně o 25 metrů vpřed, pro směr Podolská vodárna přibližně o 20 metrů zpět).
  • Pro linky č. 138, 189 a 215 se přemísťuje zastávka Kačerov (pro směr Nemocnice Krč vpřed do zastávky linky 106).
Bezbariérové cestování
  • Z důvodu chybějícího bezbariérového výstupu ze stanic Kačerov a Pražského povstání doporučujeme využít autobusovou linku č. 135 z oblasti Jižního Města (od stanic Roztyly a Chodov). Všechny spoje budou zajištěny nízkopodlažními vozy.
Další informace na webu DPP pak ZDE .
Leták k tisku jako PDF pak po kliknutí na obrázek níže.
Dopravní omezení: dočasné přerušení provozu metra Pražského povstání - Kačerov

Zveřejněno: 07.04.2020 – Vít Drbal   |   Aktualizováno: 07.04.2020 – Vít Drbal